آخرین خبر/ یک کاربر فضای مجازی روایتی خواندنی از یک مجاهد لبنانی را در اینستاگرام منتشر کرد که در ادامه می‌آید:

شهید ابو تراب؛ قبل از آزادی جنوب لبنان (سال ۲۰۰۰) در یکی از محورهای نظامی، در اثر زیاد ماندن در برف قدرت راه رفتن را از دست داد.دوستان خود را برای طلب شفا از حضرت زینب فرستاد و بعد از برگشت آنها، شفا پیدا کرد و بعد از سالها در دفاع از حرم حضرت زینب به شهادت رسید.

اولین پرچمی که بر روی گنبد حرم عقیله بنی هاشم قرار گرفت٬ از سوی ابوتراب نصب شد. این اقدام ابوتراب درحالی بود که حملات به حرم این حضرت بسیار افزایش یافته بود و تک تیراندازها در کمین بودند؛ ولی این دلاور با زیرکی پرچم را به اهتزاز درآورد تا شجاعت مدافعان حرم را به اثبات برساند.

فرمانده گردان خدام العقیله همچنین گفت: به یاد دارم در یک عملیات، گردان "القوات الخاصة" محاصره شده بود اما ابوتراب توانست تمام نیروها را از معرکه بیرون بفرستد ولی خودش در خانه ‏ای محصور شد. وی با زیرکی تمام٬ وصیت نامه ‏اش را روی تلفن همراه خود ذخیره و تلفن را به سوی نیروهای خودی پرتاب کرد.ابوغدیر افزود: ابوتراب که 7 ساعت در آن خانه‏ محاصره شده بود به لطف الهی و با رشادت تعدادی از تکفیری ها را به درک واصل کرد، محاصره را شکست و خود را نجات داد.

گفتنی است گردان "خدام العقیله" از گردان‎هایی است که فقط یک مسؤولیت دارند و آن هم حفاظت از حرم مطهر حضرت زینب(س) است. یعنی این گردان در اطراف حرم مستقر هستند و عملیات‎شان در کوچه های زینبیه انجام می‏گیرد.«علی شبیب محمود» ـ که نام جهادی وی "ابوتراب" بود ـ فرماندهی گردان "القوات الخاصة" یا همان "یگان ویژه حفاظت از حرم" را بر عهده داشت. وی که از فرماندهان ورزیده حزب الله لبنان بود روز تاسوعای حسینی به درجه رفیع شهادت رسید.


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید