ایرنا/ رژیم صهیونیستی در ادامه پروژه شهرک سازی هایش در سرزمین اشغالی فلسطین قصد دارد یک مکان تاریخی در شمال قدس اشغالی با نام 'زکریای نبی' را تخریب کند.

به گزارش پایگاه خبری 'معا' فلسطین، این مکان بر روی یک تپه قرار دارد و قدمت آن به 1200 سال قبل ( دوران خلافت اسلامی در فلسطین ) باز می گردد.
رژیم صهیونیستی با هدف ساخت یک مرکز لجستیکی برای شهرک صهیونیست نشین 'مودیعین' در شمال قدس اشغالی، قصد تخریب این مکان تاریخی را دارد.
باستان شناسان صهیونیست در این مکان خانه های کاشی کاری شده و چاه های آب پر از گوگرد کشف کردند که مربوط به 1000 سال قبل است و گویای این است که مسلمانان و مسیحیان در کنار هم زندگی می کرده اند.
مجوز انجمن بین المللی میراث فرهنگی و گردشگری ( IAA ) برای حفر و توسعه شهرک سازی در این منطقه بهت و حیرت باستانشناسان و ساکنان این منطقه را برانگیخت و آنان می پندارند که رژیم صهیونیستی پروژه شهرک سازی را تا تخریب کامل تمامی اماکن باستانی متعلق به فلسطینیان ادامه خواهد داد.
'آفراهام تندلر' باستان شناس و مسوول حفر این مکان تاریخی گفت: در حین حفر پیش بینی می کردم به آثار تاریخی دوران روم و بیزانس دست یابم، اما با مشاهده یک شهرک تاریخی غافلگیر شدم.
بنابر گفته تندلر، پژوهشگران در ابتدا گمان می کردند که منطقه ای که مودیعین در آن قرار دارد، کم جمعیت بوده ، اما کشف این آثار موجب شگفتی آن ها شد و آنچه بیش از همه حیرت آور بود، زندگی مسالمت آمیز مسلمانان و مسیحیان در کنار هم در این منطقه بوده است.
این اقدام صهیونیست ها تازگی ندارد و سیاست شهرک سازی های یهودی و نیز تخریب آثار یا تحریف واقعیت های تاریخی فلسطین در همین چارچوب، قابل درک است.
تخریب آثار قدیمی قدس نیز از جمله سیاست های صهیونیستی برای یهودی سازی کامل سرزمینهای فلسطینی است. 'مسجد الاقصی'، 'مسجد قبة الصخره'، 'دیوار البراق' و 'کلیسای رستاخیز' از جمله این آثار تاریخی هستند.
پیش از این 'ابراهیم بظاظو' رئیس دانشکده گردشگری دانشگاه 'العقبه' اردن از پژوهشی پرده برداشت که نشان دهنده تخریب هدفمند تمامی مراکز قدیمی مسیحی و اسلامی در فلسطین از سوی رژیم صهیونیستی است.


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید