باشگاه خبرنگاران/ نماینده پارلمان عراق از پرواز مشکوک بالگرد‌های آمریکایی بر فراز آسمان دیاله خبر داد و از مقامات عراقی خواست این موضوع را پیگیری کنند.

به گزارش پایگاه خبری سومریه نیوز، «همام التمیمی» نماینده دیاله در پارلمان عراق از پرواز بالگرد‌های نظامی آمریکا در ارتفاع پایین آسمان این استان خبر داد و از دولت عراق خواست علت این اتفاق مشکوک را از طرف آمریکایی جویا شود.

همام التمیمی با بیان این مطلب افزود: "شماری از بالگرد‌های نظامی آمریکایی دیروز (یکشنبه) در اقدامی عجیب در آسمان استان دیاله و در ارتفاع پایین به پرواز درآمدند که علت این اقدام نامشخص بوده و بدون اطلاع فرماندهی عملیات دجله صورت گرفته است".

وی افزود: "ما با چنین اقدامی تحت هر عنوانی مخالفیم و نگران اقدامات مشکوکی هستیم که ممکن است این نیرو‌ها برای اختلال در امنیت این استان انجام دهند، چرا که اکنون وضع امنیتی استان دیاله از ثبات کامل برخوردار است".

التمیمی از دولت مرکزی عراق خواست "با مداخله در این مسئله، علت پرواز بالگرد‌های آمریکایی را در ارتفاع پایین آسمان این استان از طرف آمریکایی جویا شود، چرا که درصورت پرواز بالگرد‌ها در ارتفاع پایین، رادار‌ها نمی‌توانند فرود آمدن آن‌ها و نیز تحرکات تروریست‌ها یا اتفاقات دیگر را رهگیری کنند، اتفاقاتی که به نفع اهالی این استان نیست".

ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید