ایسنا/ خبرگزاری رویترز به نقل از یک منبع در دولت قطر گزارش داد، دوحه در راستای حمایت از اقتصاد لبنان مبلغ ۵۰۰ میلیون دلار را در حساب‌های خرانه‌داری لبنان سرمایه‌گذاری خواهد کرد.

سایت النشره نیز اعلام کرد، جبران باسیل، وزیر خارجه لبنان از شیخ تمیم بن حمد آل ثانی، امیر قطر خواست در صورت‌حساب‌های خزانه‌داری این کشور سرمایه‌گذاری کند، امیر قطر نیز به این درخواست پاسخ مثبت داد.

آل ثانی روز یکشنبه برای شرکت در نشست اقتصادی سران عرب در بیروت وارد لبنان شد.

منابع النشره نیز فاش کردند، باسیل در دیداری که با امیر قطر داشت، موضوع سرمایه‌گذاری مبلغ ۵۰۰ میلیون دلار در حساب‌های دولت لبنان را مطرح کرد که آل ثانی بلافاصله آمادگی کشورش برای این سرمایه‌گذاری را اعلام کرد.

منابع یاد شده افزودند، محمد بن عبدالرحمان آل ثانی، معاون نخست وزیر و وزیر خارجه قطر نیز به باسیل اطلاع داد که این موضوع را امروز اعلام خواهد کرد.

النشره روز یکشنبه نیز فاش کرده بود که دوحه مبلغ سنگینی را در لبنان سرمایه‌گذاری خواهد کرد.

وزیر خارجه قطر امروز (دوشنبه) ضمن اشاره به قصد کشورش برای انجام این سرمایه‌گذاری گفت: این اقدام بر اساس روابط عمیق برادرانه موجود میان دو کشور انجام می‌شود.

همچنین او بر حمایت قطر از اقتصاد لبنان و نیز پایبندی کشورش به حمایت از لبنانی‌ها در سایه چالش‌هایی که پیش رو دارند، تاکید کرد.

ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید