باشگاه خبرنگاران/ رئیس‌جمهور آمریکا این بار «ایمی کلوبشار»، نامزد دموکرات انتخابات آتی آمریکا را که از حامیان مقابله با گرمایش جهانی است، مسخره کرد.

به گزارش نشریه هیل، پس از آنکه «ایمی کلوبشار»، سناتور ارشد دموکرات ایالت مینه سوتا در آب و هوای سرد زمستانی به طور رسمی برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا اعلام نامزدی کرد، «دونالد ترامپ»، رئیس جمهور این کشور روز گذشته (یکشنبه) به انتقاد از او پرداخت و او را «آدم برفی» نامید!

ترامپ در حساب توییتر خود نوشت: ایمی کلوبشار نامزدی خود برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را اعلام کرد. وی با افتخار درباره مبارزه با گرمایش جهانی صحبت کرد در حالی که در کولاک شدید برف و یخ و دمای در حد انجماد ایستاده بود. زمان بدی را انتخاب کرد. در پایان سخنرانی اش او شبیه به آدم برفی شده بود!

ایمی کلوبشار روز یکشنبه در مقابل جمعیت حامیان خود که در هوای برفی ایستاده بودند، نامزدی‌اش برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری آتی آمریکا را اعلام کرد. وی وعده داد در صورتی که در انتخابات پیروز شود، قانونی را برای سرمایه گذاری در مشاغل و ساخت و ساز‌های مربوط به حفاظت از محیط زیست تصویب کند. او همچنین اعلام کرد در روز نخست ورودش به کاخ سفید آمریکا را دوباره به عضویت توافق آب و هوایی پاریس درمی‌آورد.

کلوبشار در این سخنرانی اشاره مستقیمی به دونالد ترامپ نکرد؛ اما در بخشی از آن به طور غیرمستقیم از او نام برد و گفت: «کشور ما لیاقت چیزی بهتر از سیاست خارجی با ارسال توییت را دارد. جامعه ما با سیاست‌های شیطانی تضعیف شده است. ما از تعطیلی‌ها و نمایش‌ها خسته شده ایم. دیگر بس است.»

دونالد ترامپ تاکنون بار‌ها مسئله گرمایش جهانی را به سخره گرفته است. وی پیشتر به دنبال بارش شدید برف در آمریکا در توییتر خود نوشت: مراقب باشید و در خانه‌های خود بمانید. بخش‌های زیادی از کشور با بارش شدید برف و سرمای بی سابقه مواجه شده است. آنقدر هم بد نیست که کمی از این گرمایش جهانی خوب و قدیمی را داشته باشیم!

وی اواخر سال گذشته میلادی هم نتایج گزارش رسمی سازمان «ارزیابی آب و هوای ملی» درباره تغییرات آب و هوایی را رد کرد. در این گزارش کارشناسان درباره عواقب گرم شدن جهان هشدار دادند و اعلام کردند در صورت کاهش نیافتن میزان انتشار گاز‌های گلخانه ای، تغییرات آب و هوایی تا چند دهه آینده سالانه میلیارد‌ها دلار خسارت به آمریکا وارد خواهد کرد و باعث وقوع حوادث طبیعی بسیار بد از جمله آتش سوزی و سیل خواهد شد.ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید

نسخه جديد
آگهی