ایرنا/ سخنگوی رئیس جمهوری روسیه با بیان اینکه فعلا خبری از دیدار سران روسیه و آمریکا نیست، اعلام کرد که توپ در زمین واشنگتن است و آنها باید تکلیف خود را مشخص کنند.

به گزارش تاس، دمیتری پسکوف یادآور شد: این دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا بود که پیشتر تصمیم گرفت دیدار با ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه در حاشیه نشست گروه 20 در آرژانتین را لغو کند.
وی در واکشن به این پرسش که آیا روسیه مذاکرات برای برگزاری دیدار سران مسکو و واشنگتن را آغاز کرده است، افزود: از سوی مسکو هیچ دلیلی برای شروع مجدد وجود ندارد چرا که توپ در زمین واشنگتن است.
گفتنی است، نخستین دیدار رسمی پوتین با ترامپ در اواسط سال 2017 در حاشیه اجلاس گروه 20 در هامبورگ روی داد و اگر چه دیدار بسیار کوتاه بود اما هر دو طرف آن را سازنده خواندند.
اولین نشست دوجانبه سران روسیه و آمریکا هم اواسط سال 2018 در هلسینکی فنلاند رقم خورد که حواشی زیادی برای ترامپ در پی داشت و وی تا چند هفته مجبور بود اظهارات خود در کنفرانس خبری مشترک با پوتین را توجیه کند.
انتظار می رفت روسای جمهوری روسیه و آمریکا در نشست گروه 20 در آرژانتین هم با یکدیگر دیدار کنند که اواخر سال 2018 (آذرماه 97) در بوئنوس آیرس برگزار شد.
اما چند روز پیش از این نشست، سه شناور اوکراینی در آب های مورد اختلاف با روسیه توقیف و ملوانان آن بازداشت شدند و اختلافات روسیه و اوکراین به اوج خود رسید.
در پی این حادثه، ترامپ تصمیم گرفت از دیدار دو جانبه با پوتین در آرژانتین صرف نظر کند.


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید

نسخه جديد
آگهی