میزان/ الیزابت وارن نامزد دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ خواستار حذف سیستم الکترال کالج از فرایند رای گیری این کشور شد.

سناتور الیزابت وارن یکی از ۱۰ دموکراتی است که برای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ نامزد شده است.

به گزارش رویترز، این نخستین بار است که الیزابت وارن به صراحت درخواست حذف "الکترال کالج" که از سوی قانون اساسی آمریکا ایجاد شده است را دارد.

در واقع عملکرد "الکترال کالج" به این گونه است که هر ایالت بسته به تعداد نمایندگان آن‌ها در کنگره آمریکا افرادی را به عنوان الکترال در این سیستم خواهند داشت.

وارن می‎گوید: در صورت انتخاب شدن قصد دارد اصلاحاتی در قانون اساسی آمریکا ایجاد کند تا از این طریق به تمامی شهروندان حق رای در انتخابات ریاست جمهوری داشته شود و همچنین قوانینی که رای دادن را برای شهروندان دشوار‌تر می‌کند را لغو کند.

وی همچنین از نامزدهای انتخاباتی کاخ سفید درباره زمان کافی در ایالاتی مانند می‌سی سی پی در تبلیغات ریاست جمهوری انتقاد کرده است.

الیزابت وارن می‎افزاید: "معتقدم رای هر شهروند آمریکایی در انتخابات پیش رو حائز اهمیت است؛ بنابراین برای تحقق این امر نیاز به رای گیری ملی داشته و بایستی الکترال کالج را از سیستم قانونی حذف کنیم."

در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ دونالد ترامپ رقیب هیلاری کلینتون با آراء الکترال کالج به پیروزی رسید.

«الیزابت وارن» علاوه بر این اخیرا طی یک سخنرانی ضمن انتقاد از شرکت‌های بزرگی مانند گوگل و فیسبوک، اعلام کرد که در صورت پیروزی در انتخابات از قدرت و اختیارات این شرکت‌ها خواهد کاست.

وی در جریان یک سخنرانی گفته بود که شرکت‌های بزرگ با خرید نخبگان آمریکایی، مشکلات بسیاری برای طبقات پایین‎تر در این کشور ایجاد می‌کنند. وارن از طرح‌هایی برای تجزیه غول‌های فن‌آوری مانند اپل، آمازون، فیسبوک و گوگل خبر داده بود.

ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید

ديجيليت
ديجيليت آگهی