باشگاه خبرنگاران/ در پی حمله تروریستی مرگبار اخیر در نیوزیلند و ایجاد رعب و وحشت در میان مسلمانان این کشور، زنان نیوزیلندی به شیوه خاص خود با آنان (مسلمانان) ابراز همدردی کردند.

به گزارش یورونیوز، زنانی از سراسر نیوزیلند روز جمعه روسری سر کردند تا در پی رعب و وحشت ناشی از حملۀ تروریستی جمعه ۱۵ مارس (۲۴ اسفند)، همبستگی خود را با جامعۀ مسلمانان این کشور نشان دهند.

ایدۀ پوشیدن روسری از سوی «تایا آشمان» پزشک اهل شهر اوکلند مطرح شد. او پس از آنکه شنید زنی مسلمان از اینکه با حجاب از خانه خارج شود بشدت می‌ترسد زیرا نگران است هدف حمله قرار بگیرد، این ایده را مطرح کرد.

تایا آشمان می‌گوید: «می‌خواستم با این ایده بگویم که ما با شما هستیم، شما را دوست داریم، از شما حمایت می‌کنیم و به شما احترام می‌گذاریم».

در پی فراخوان تایا آشمان و همزمان بابرگزاری مراسم بزرگداشت یاد قربانیان حمله تروریستی جمعه گذشته، شماری از زنان در شهرهای اوکلند، ولینگتون و کرایست‌‌چرچ عکس‌هایی از خود را در خانه، خیابان و محل کار در حالی که روسری بر سر داشتند، در شبکه‌های اجتماعی منتشر کردند.

جاسیندا آردرن، نخست‌وزیر نیوزیلند که شنبه ۱۶ مارس هنگام حضور در میان اعضای جامعه مسلمانان کرایست‌چرچ روسری بر سر داشت، روز جمعه نیز با روسری در اماکن عمومی ظاهر شد.

ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید

ديجيليت
ديجيليت آگهی