باشگاه خبرنگاران/ حساب کاربری زندانیان سیاسی در عربستان که مسئول پیگیری امور زندانیان و مخالفان این کشور است، فاش کرد مقامات امنیتی از ژوئن سال ۲۰۱۷ مدارک سفر پنج فرزند علی هاشم، فعال عربستانی را توقیف کرده‌اند.

علی هاشم، فعال مخالف سعودی ضمن درخواست کمک از سازمان ملل، نهاد‌های بین المللی و منطقه‌ای حقوق بشری، رسانه‌های بین المللی و نیز از پایگاه خبری «الخلیج الجدید»، گفت: سرویس‌های اطلاعاتی عربستان پنج کودک او را دربازداشت خانگی نگه داشته اند.

علی هاشم که در خارج از عربستان زندگی می‌کند در حساب توئیتر خود اعلام کرد: مقامات سعودی مانع از سفر کودکان او شده اند و آنان را از همه خدمات دولتی محروم کرده اند و به آنان اجازه نمی‌دهد تا روادید‌های خود را تمدید کنند. این فعال سعودی در توئیتر خود از سازمان ملل، سازمان عفو بین الملل، سازمان حقوق بشر اروپایی، مرکز رسانه‌ای سازمان ملل و سازمان حقوق بشر، شبکه بی بی سی و نیز پایگاه خبری الخلیج الجدید درخواست کمک کرده است.

حساب کاربری زندانیان سیاسی در عربستان که مسئول پیگیری امور زندانیان و مخالفان این کشور است، روز یکشنبه فاش کرد که مقامات امنیتی عربستان از ژوئن سال ۲۰۱۷ مدارک سفر پنج فرزند علی هاشم را توقیف کردند. حسن ۱۰ ساله، حسین ۹ ساله، زینب ۸ ساله، عباس ۳ ساله و فاطمه ۲ ساله پنج فرزند علی هاشم، فعال عربستانی هستند.

گفتنی است مقامات سعودی قبلا نیز از سفر ۱۷ نفر از فرزندان و نزدیکان سلمان العوده، مبلغ زندانی عربستانی جلوگیری کرده بودند.

ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید

ديجيليت
ديجيليت آگهی