باشگاه خبرنگاران/ رئیس‌جمهور آمریکا در تماس تلفنی با سلف خود، نگران‌اش از پیش افتادن چین از آمریکا در عرصه تجاری را به اطلاع او رساند.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، یک روز پس از انتشار سخنان استیون منوچین، وزیر‌ خزانه‌داری آمریکا، در خصوص اینکه پکن و واشنگتن در آستانه تکمیل مذاکرات تجاری قرار دارند و توافق دوجانبه به زودی اعلام خواهد شد، منابع خبری از تماس تلفنی دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور این کشور، با جیمی کارتر، رئیس‌جمهور پیشین آمریکا، برای مذاکره درباره چین خبر دادند.

گفته می‌شود کارتر دیروز طی سخنانی در یک کلیسا در این باره گفت ترامپ در این گفتگوی تلفنی واقعا نگران پیش افتادن چین از آمریکا بود.

کارتر افزود شاید علت این امر این بوده است که چینی‌ها مانند آمریکا بابت جنگ پول پرداخت نکرده‌اند. آن‌ها از زمان عادی‌سازی روابط با واشنگتن وارد جنگی نشده‌اند. چرا که آمریکا در طول ۲۴۲ سال از زمان تاسیس خود تنها ۱۶ سال در صلح بوده و با هیچ کشوری سر جنگ نداشته است.

رئیس‌جمهور پیشین آمریکا که به خاطر امضای توافقنامه‌هایی برای عادی‌سازی روابط با پکن در سال ۱۹۷۹ شهرت دارد، پیشتر هشدار داده بود اختلافات تجاری میان دو کشور فرصت‌های سازنده همکاری دوجانبه را با مانع روبرو ساخته است.

کاخ سفید درباره این گزارش واکنشی نشان نداده است.

ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید

ديجيليت
ديجيليت آگهی