باشگاه خبرنگاران/ کمپین انتخاباتی دونالد ترامپ توانست در سه ماهه نخست سال جاری میلادی بیش از ۳۰ میلیون دلار کمک‌ مالی جمع‌آوری کند.

به گزارش نشریه هیل، کمپین انتخاباتی دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد در سه ماهه نخست سال ۲۰۱۹ توانسته است بیش از ۳۰ میلیون دلار کمک‌های مالی جمع آوری کند. رقمی که از مجموع کمک‌های جمع آوری شده برنی سندرز و کامالا هریس، دو نامزد دموکرات انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا بیشتر است.
با احتساب این رقم، در حال حاضر کمپین انتخاباتی دونالد ترامپ بیش از ۴۰ میلیون دلار پول جمع آوری کرده است. برنی سندرز، نامزد دموکرات ایالت ورمونت تاکنون توانسته است بیش از ۱۸ میلیون دلار پول جمع آوری کند. کامالا هریس، نامزد دموکرات ایالت کالیفرنیا هم حدود ۱۲ میلیون دلار کمک‌های مالی دریافت کرده است.
کمپین انتخاباتی ترامپ در گفتگو با آسوشیتد پرس اعلام کرد که حدود ۹۹ درصد از این کمک‌های اهدا شده حدود ۲۰۰ دلار یا کمتر بوده و میانگین پول‌های اهدا شده هم ۳۴ دلار بوده است. علاوه بر آن، کمیته ملی حزب جمهوری خواه هم بیش از ۴۵ میلیون دلار در سه ماهه نخست سال ۲۰۱۹ جمع آوری کرده است.
«براد پارسکیل»، مدیر کمپین انتخاباتی دونالد ترامپ ادعا کرد: این مبلغ جمع آوری شده در سه ماهه نخست سال ۲۰۱۹ نشان می‌دهد که دونالد ترامپ موضع قدرتمندتری در مقایسه با رؤسای جمهور سابق آمریکا که برای بار دوم در انتخابات نامزد شده اند، دارد.
دونالد ترامپ کمپین انتخاباتی خود را از سال ۲۰۱۷ یعنی زمانی که وارد کاخ سفید شد، آغاز کرد. پیش از این هم گزارش شده بود که کمپین انتخاباتی برنی سندرز در کمتر از یک روز پس از اعلام نامزدی او برای حضور در عرصه انتخابات، ۴ میلیون دلار کمک‌های مالی دریافت کرده است.


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید

ديجيليت
ديجيليت آگهی