خبرگزاری صدا و سیما/ به گزارش سی ان ان، هزاران کودک در سازمان پیشاهنگی پسران آمریکا طی چند دهه گذشته، مورد اذیت و آزار جنسی به دست مسئولان این سازمان در اردوهای پیشاهنگی در سراسر آمریکا قرار گرفته‎اند.

سازمان پیشاهنگی آمریکا ممکن است با موجی از مشکلات حقوقی مواجه شود, زیرا اخیراً اتهامات تازه ای علیه مسئولان این سازمان در خصوص اذیت و آزار جنسی بیش از 12000 کودکِ پسرِ پیشاهنگ در اردوهای مختلف این سازمان طی بیش از 70 سال گذشته، مطرح شده است. کسانی که پرونده های سِرّی سازمان پیشاهنگی آمریکا را مرور و بررسی کرده اند، می گویند: هزاران تن از مسئولان این سازمان پیشاهنگی که با کودکان در اردوها به عنوان راهنما، معلم و آموزش دهنده شرکت می کردند، متهم هستند که این اذیت و آزارهای جنسی را به آن پیشاهنگ های بیگناه رسانده اند.
جف اندرسون، وکیل دعاوی که تخصصش در اقامه دعوا در خصوص امور مربوط به اذیت و آزار جنسی است، گفت: وقتی ما این اطلاعات را به دست آوردیم, هیچ چاره ای نداشتیم جز این که زنگ هشدار را به صدا درآوریم.
این ادعا اکنون در دادگاه مطرح شده است که دست کم 12،254 پسرِ پیشاهنگ از سال 1944 (1323), که عضو سازمان پیشاهنگی پسران آمریکا بودند، مورد اذیت و آزار جنسی قرار گرفته اند. بر اساس اتهامات مطرح شده در دادگاه بیش از 7800 تن از مسئولان سابق این سازمان پیشاهنگی در روند این آزارهای جنسی به کودکان دست داشته اند. این مدارک موارد متعدد اذیت و آزار جنسی این کودکان و نوجوانان را از سال 1944 تا 2016 (به مدتِ 72 سال) نشان می دهد. جف اندرسون, وکیل دعاوی، مفاد برخی از اسناد دادگاه و شهادت هایی را که در این خصوص داده شده برملا ساخته است تا همگان را از آن آگاه سازد. وی گفت: سازمان پیشاهنگی پسران آمریکا اسامی مسئولانِ خاطیِ خود را که مرتکب این آزارهای جنسی شده اند, طی مدت بیش از 70 سال, مخفی نگه داشته بود.

سازمان پیشاهنگی پسران آمریکا اسامی مسئولانِ خاطیِ خود را که مرتکب این آزارهای جنسی شده اند, طی مدت بیش از 70 سال, مخفی نگه داشته بود.

بریدی فارِل یکی از پایه گذاران سازمان خیریه «نیویورک کودکان را دوست دارد» در این خصوص گفت: مخفی نگه داشتن اسامی این مسئولانِ خاطی به آن ها اجازه می داد که همچنان با کودکان در آن اردوها شرکت کنند و مثلاً مربی فوتبال یا آموزگارِ آنان باشند. این افراد (که کودکان را آزار جنسی می دهند) حتی نباید اجازه داشته باشند در زمینِ بازیِ (رستوران) مکدونالد (در انظار عمومی) با کودکان بازی کنند چه رسد که در اردوهای شبانه روزی در کنار آن کودکانِ (پیشاهنگ) تنها باشند.
فعالان مبارزه با روند اذیت و آزار جنسی کودکان امیدوارند قربانیانِ بیشتری پا پیش بگذارند و جریاناتی را که در دوران کودکی شان در اردوهای سازمان پیشاهنگی پسران آمریکا اتفاق افتاده و بلاهایی را که بر سرشان آمده است گزارش کنند. رابرت کاستِلو که اکنون مردی میانسال است یکی از همان پیشاهنگان سابق است که می گوید: یکی از معاونان مدیران سازمان پیشاهنگی پسران, همواره شب ها (در اردوهای پیشاهنگی) در ساعتِ 3 بامداد به خوابگاهِ من می آمد و مرا مورد آزار جنسی قرار می داد. آن مسئول سازمان پیشگاهنگی پسران آمریکا این نوع اذیت های جنسی را بارها علیه من تکرار می کرد.
سازمان پیشاهنگی پسران آمریکا اعلام کرده است: تمامی موارد ادعایی اذیت و آزار جنسی, اکنون به مقامات نیروهای انتظامی و پلیس آمریکا گزارش شده است. این سازمان طی بیانیه ای کتبی, مدعی شد: ما در طول تاریخِ این سازمان, همواره از نوجوانان حمایت و محافظت کرده ایم تا مانع از رسیدن اذیت و آزار جنسی به آنان شویم. هرگز ما آگاهانه و عامدانه اجازه نداده ایم که افرادی که به کودکان آزار جنسی می رسانند, در اردوهای پیشاهنگی با نوجوانان کار کنند.

ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید