ایرنا/ همزمان با زمزمه های اجرای معامله قرن از سوی آمریکا که البته با صحنه گردانی صهیونیست ها به مراحل اجرایی خود نزدیک می شود و فلسطینیان تحت ستمی که فریاد یاری به سوی هم زبانان خود دراز کرده اند اعراب و در خط مقدم آنها امارات متحده عربی با بی تفاوتی نسبت به این تظلم خواهی ها وارد مراودات گسترده با رژیم اشغالگر قدس شده و هر روز این غرابت ها را در زمینه های جدید به صحنه بروز و ظهور می رساند.

وزارت خارجه رژیم صهیونیستی روز پنج شنبه در این راستا اعلام کرده که این رژیم در نمایشگاه بین المللی «اکسپو 2020» که قرار است در امارات متحده عربی برگزار شود، شرکت می کند؛ موضوعی که نشان از افزایش تلاش مقامهای اماراتی برای نزدیکی بیشتر به رژیم اشغالگر قدس در آستانه اعلام طرح موسوم به «معامله قرن» ترامپ است.
در بیانیه وزارت خارجه رژیم صهیونیستی آمده است که شرکت های اسرائیلی در نمایشگاه بین المللی امارات شرکت خواهند کرد و آخرین دستآوردهای خود را در زمینه فناوریهای مختلف به نمایش می گذارند.
به دنبال انتشاراین بیانیه، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی نیز به سرعت واکنش نشان داد و در توئیتی نوشت: دعوت از اسرائیل برای حضور در کنفرانسی در امارات نشان از شکوفایی روابط با کشورهای جهان است.
خرسندی مقام های صهیونیستی از دعوت اماراتی ها در حالی مطرح می شود که طی چند روز گذشته نیز خبر شرکت خلبانان اماراتی در کنار خلبانان صهیونیستی در مانور هوایی یونان و دیدار آنها باهم سر و صدای زیادی کرده و باعث خشم گروه های فلسطینی شده بود.
در همین ارتباط «سامی ابو زهری» سخنگوی حماس روز یکشنبه در واکنش به برگزاری مانور هوایی مشترک نیروهای اماراتی و صهیونیستی در یونان گفت: مانور مشترک میان امارات و اشغالگران ننگ بزرگی است.
مقام حماس گفته بود: این اقدام، اسرائیل را به تداوم جنایت های خود علیه مردم فلسطین تشویق می کند و خنجری از پشت به امت اسلامی و مردم فلسطین است.
ارتباط میان رژیم صهیونیستی و برخی از حکام منطقه طی ماه های گذشته به یک موضوع عادی بدل شده است. تا کنون چندین هیأت ورزشی صهیونیستی در کنفرانس ها، همایش های ورزشی در برخی کشورهای شورای همکاری خلیج فارس از جمله امارات متحده عربی شرکت کردند.
بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی بارها اعلام کرده که شرکت هیأت های اسرائیلی به همگرایی میان تل آویو و کشورهای عربی خواهد انجامید.
پیش از آن و در آبان ماه 97 یک هیأت رژیم صهیونیستی به امارات سفر کرد و سرود این رژیم نامشروع برای نخستین بار در ابوظبی نواخته شد.
از سوی دیگر انتشار تصاویر دیدار 'ناصر التمیمی' رییس فدراسیون جودو امارات با «میری ریگو» در مرکز ابوظبی جنجال آفرین شد و اعتراض مردم کشورهای عربی به ویژه شهروندان اماراتی را در پی داشت.
اقدامات مقام های اماراتی، بحرینی و سعودی در تعامل با رژیم صهیونیستی باعث شده تا مقام های آمریکایی و در راس آن دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا فشارها به فلسطین را بیشتر کند تا ساکنین سرزمین های اشغالی طرح صلح جعلی وی به نام «معامله قرن» را به اجبار بپذیرند.
بنابر اطلاعات اعلام شده، طرح ترامپ شامل انضمام کامل قدس به رژیم صهیونیستی، انضمام شهرک های موجود در کرانه باختری به این رژیم، نابودی کامل حق بازگشت آوارگان فلسطینی و تعیین منطقه 'ابودیس' به عنوان پایتخت کشور فلسطین است.
هرچند که به گفته کارشناسان این طرح نیز مانند دیگر توافق های صلح در ارتباط با فلسطین اشغالی قبل از تولد مرده است چرا که حقوق مردم مظلوم فلسطین در آن رعایت نشده و آنان با وجود گذشت 70 سال از اشغال بر بازپس گیری حق خود تاکید دارند؛ اما تلاش حکام منطقه برای نزدیکی بیشتر به رژیم صهیونیستی چراغ سبزی به اشغالگران قدس برای سرکوب بیشتر مردم فلسطین و بحرانی تر شدن اوضاع در این منطقه خواهد بود.

ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید