ایرنا/ وزیر امور خارجه روسیه در دیدار با همتای آمریکایی خود ابراز امیدواری کرد که دو کشور درمسیر عادی سازی روابط قدم بردارند چرا که روسیه آماده تحقق این شرایط است.

سرگئی لاوروف در دیدار با مایک پمپئو در شهر بندری سوچی با بیان این مطلب افزود: روسیه و آمریکا مسائل زیادی دارند که تدابیر فوری و تصمیمات درازمدت می طلبد.
لاوروف افزود: این مسائل شامل اوضاع در عرصه ثبات راهبردی و برقراری همکاری های موثرتر در عرصه مبارزه با تروریسم و حل بحران های شدید در مناطق مختلف جهان است.
رئیس دستگاه دیپلماسی روسیه گفت: مسکو برای بنای روابط سازنده تر و مسئولانه تر با آمریکا در صورت آمادگی واشنگتن، آماده است.
به گفته لاوروف، از دو طرف (روسیه و آمریکا) سوء ظن های زیادی در مورد یکدیگر انباشته شده است اما مسکو و واشنگتن از این وضع برنده نمی شود.
وزیر خارجه روسیه گفت: برعکس سخت تر شدن روابط، ریسک برای امنیت دو کشور را افزایش می دهد و نگرانی جامعه جهانی را برمی انگیزد.
لاوروف ابراز امیدواری کرد که در مذاکرات امروز با پمپئو پیشنهادهای معینی برای بهبود روابط دو کشور مطرح و تنظیم شود.
گفتنی است، مایک پمپئو امروز سه شنبه برای دیدار با همتای روس خود و رئیس جمهوری روسیه راهی شهر بندری سوچی در ساحل دریای سیاه شده است.
وی در توئیتی اعلام کرده که شاید در برخی موضوعات با دیگر طرف ها توافق نداشته باشیم یا مخالف نظر آنها باشیم اما وقتی مساله در خصوص منافع ملی هر دو طرف است وظیفه داریم راهی برای پیشبرد مساله پیدا کنیم.


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید