مهر/ رییس مجلس سنای افغانستان تصریح کرد: آمریکا در مذاکره با طالبان منافع خود را دنبال می‌کند؛ لذا دولت افغانستان باید ابتکار عمل را به دست گیرد.

به گزارش جمهور، مجلس سنای افغانستان بار دیگر تاکید کرد که آمریکا در مذاکره با طالبان اهداف و منافع اطلاعاتی خود را دنبال می‌کند؛ ولی مقامات حکومت و سیاسیون افغانستان باید ابتکار عمل را در دست گیرند.

«فضل‌هادی مسلم‌یار» رییس مجلس سنای افغانستان در نشست امروز سه‌شنبه در خصوص مذاکرات جاری میان نمایندگانی از آمریکا و طالبان در شهر دوحه قطر گفت: امریکا در مذاکرات پشت پرده قطر اهداف اطلاعاتی خود را دنبال می‌کند و به همین خاطر هیچ گونه جزئیاتی از این مذاکرات را با حکومت و مردم افغانستان در جریان نمی گذارد.

رییس مجلس سنای افغانستان در ادامه افزود که سیاست مداران افغانستان باید با دولت همکاری کرده و در مقابل سرنوشت مردم کشور خود با ابتکار عمل و حساسیت بیشتری عمل کنند.

به گفته وی، اگر امریکا واقعاً مذاکرات قطر را به دلیل تامین صلح در افغانستان آغاز کرده است، باید روند این مذاکرات را پس از حمله دیروز کابل، حداقل برای یک روز متوقف می‌کرد.

این درحالیست که هفتمین دوره مذاکرات امریکا و طالبان که از شنبه هفته جاری در قطر آغاز شده بود، تا کنون ادامه داشته و گفته می‌شود که دو طرف به توافقاتی نیز دست یافته‌اند.


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید

رزرو آنلاين بليط
ساميار آگهی