مهر/ سخنگوی هیات طالبان در دوحه قطر اعلام کرد: مذاکره با آمریکا پیشرفت داشت و ادامه رایزنی‌ها از سه‌شنبه هفته جاری ازسرگرفته می شود.

سهیل شاهین سخنگوی هیات طالبان در مذاکرات قطر با هیأت آمریکائی امروز شنبه در پیامی توئیتری اعلام کرد: امروز هم مذاکرات ادامه داشت.
سخنگوی هیات طالبان در این باره نوشت: فردا و پس فردا به دلیل گفتگوهای بین‌الافغانی، مذاکرات (با طرف آمریکائی) انجام نمی شود. ۹ جولای (سه شنبه هفته جاری) مذاکرات دوباره از سرگرفته می‌شود. از پیشرفت مذاکرات راضی هستیم. امیدواریم کارهای باقیمانده به‌زودی تکمیل شود.
این در حالیست که زلمای خلیل‌زاد نماینده آمریکا در امور افغانستان امروز شنبه اعلام کرد که مذاکره اخیر با طالبان «مثمرثمرترین نشست» تا کنون بوده است.
نماینده آمریکا در امور افغانستان در این باره گفت که پیشرفت های چشمگیری در این دور از مذاکرات با طالبان در تمامی ۴ بخش توافق صلح به دست آمده است، یعنی: تضمین های مبارزه با تروریسم، عقب کشیدن نظامیان، مشارکت در مذاکرات و گفتگوهای بین الافغانی و بالاخره آتش بس دائمی و جامع.
گفتنی است هفتمین دُور از مذاکرات صلح میان نمایندگان آمریکا و گروه طالبان در دوحه ساعاتی پیش موقتاً به پایان رسید و طرفین توافق کردند مذاکرات را از روز سه شنبه هفته جاری دوباره از سربگیرند.


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید