فارس/ یکی از سازمان‌های وابسته به «ناتو»، در یک گزارش عمومی به صورت اتفاقی محل‌های استقرار کلاهک‌های اتمی آمریکا در اروپا را لو داده است.


به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، هرچند استقرار کلاهک‌های اتمی آمریکا در کشورهای اروپایی بر کسی پوشیده نیست، اما سال‌هاست که کشورهایی که از این کلاهک‌ها میزبانی می‌کنند جزء اسرار واشنگتن به شمار می‌آید. این هفته اما انتشار یک گزارش توسط یکی از نهادهای وابسته به سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو)، به صورت احتمالا ناخواسته، این سر را برملا کرده است.

به نوشته روزنامه «واشنگتن‌پست»، در این گزارش که ساعاتی بعد از انتشار عمومی، از دسترس خارج شد، عنوان شده است که آمریکا در بلژیک، آلمان، ایتالیا، هلند و ترکیه مجموعا ۱۵۰ کلاهک اتمی مستقر کرده است.

این گزارش اولین بار در ماه آوریل (فروردین-اردیبهشت) منتشر شده و پس از آن حذف شده بود. اما روز گذشته روزنامه بلژیکی «دی مورگن» نسخه‌ای از آن را بازنشر داد.

در بخشی از گزارش آمده است: «این بمب‌ها در ۶ مقر آمریکایی و اروپایی مستقر هستند. "کلین بروگل" در بلژیک، "بوشل" در آلمان، "آویانو" و "قدی توره" در ایتالیا، "وولکل" در هلند و "اینجرلیک" در ترکیه.»

نویسنده این گزارش، در واکنش به انتشار عمومی این سند، گفته است که این گزارش فقط یک پیش‌نویس بوده و این اطلاعات نباید به صورت عمومی منتشر می‌شده است.

ناتو هنوز به این خبر واکنشی نشان نداده است.

ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید