العالم/ ده‌ها نظامی سعودی و مزدورانش در تلاش نافرجام برای پیشروی به سوی مواضع رزمندگان یمنی در عسیر کشته یا زخمی شدند.

ده‌ها نظامی سعودی و مزدوران ارتش سعودی در تلاش‌های مکرر و نافرجام برای پیشروی به سوی مواضع رزمندگان یمنی در عسیر واقع در جنوب عربستان کشته یا زخمی شدند و جنگنده‌های سعودی نیز به تلافی شکستهایشان به بمباران یمن و نقض آتش بس در الحدیده ادامه دادند.

رزمندگان ارتش و کمیته‌های مردمی یمن چهار پیشروی بزرگ ارتش سعودی و مزدورانش را در عسیر دفع و به آنان خسارات جانی زیادی وارد کردند. رزمندگان یمنی همچنین به مواضع مزدوران در تقاطع وازعیه در استان تعز حمله و به آنان خسارات مادی و انسانی زدند. از طرف دیگر حملات جنگنده‌های ائتلاف متجاوز به یمن به تعدادی از استان‌های این کشور ادامه یافت و خساراتی به دارایی‌های مردم یمن وارد شد. متجاوزان و مزدورانشان به نقض آتش بس در الحدیده ادامه دادند.

فادی السید گزارشگر العالم در گزارشی گفت: ارتش سعودی در پی تلاش‌های نافرجامش در محور عسیر در جنوب عربستان متحمل شکست‌های سهمگینی شد.

یک منبع نظامی تأکید کرد نیرو‌های ارتش و کمیته‌های مردمی یمن چهار مورد تلاش ارتش سعودی و مزدورانش را برای پیشروی در منطقه ابواب الحدید در عسیر دفع کردند.

وی گفت: ده‌ها نفر از نیرو‌های ارتش سعودی و مزدورانش کشته یا زخمی شدند و یک دستگاه خودروی نظامی نیز در کمین یگان مهندسی نیرو‌های یمنی منهدم شد. شمار دیگری از سربازان سعودی در پی حمله با سه فروند موشک از نوع زلزال-۱ در عسیر کشته یا زخمی شدند.

منابع محلی گفتند مزدوران سعودی به صورت بی هدف به خانه‌های مردم در محله‌های مسکونی در شهرستان الحالی شیلک کردند. متجاوزان همچنین تعدادی موشک به محله‌های مسکونی در خیابان خمسین شلیک کردند و نیز شهر در محاصره دریهمی را در استان الحدیده با خمپاره هدف حمله قرار دادند. مزدوران همچنین منطقه جبیل عبد را در شهرستان قعطبه در استان ضالع گلوله باران کردند که یک شهروند زخمی شد.

جنگنده‌های سعودی خانه‌ای را در شهرستان رازح در استان صعده یمن ویران و چندین منطقه را نیز در شهرستان ظاهر در این استان در سه نوبت بمباران کردند و شهرستان باقم در استان صعده نیز در یک نوبت بمباران شد.

ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید