باشگاه خبرنگاران/ وزارت خارجه تشکیلات خودگردان در واکنش به اظهارات بی شرمانه فرستاده آمریکا اعلام کرد: کار وی به جایی رسیده است که با قلدرمآبی تمام، رژیم اسرائیل را قربانی می‌خواند.

به گزارش شبکه تلویزیونی الاخباریه سوریه، وزارت امور خارجه تشکیلات خودگردان فلسطین در واکنش به اظهارات بی شرمانه فرستاده آمریکا در به اصطلاح فرآیند صلح اعلام کرد: کار وی به جایی رسیده است که با قلدرمآبی تمام، رژیم اسرائیل را که جلادی اشغالگر است، قربانی می‌خواند.
وزارت امور خارجه تشکیلات خودگردان فلسطین ضمن محکوم کردن مواضع جیسون گرینبلات، بر پایبندی ملت فلسطین به خاک و حقوق خود تاکید کرد و افزود این ملت به اصطلاح معامله قرن را ناکام خواهد کرد.
اظهارات گرینبلات در گفتگو با کانال بی بی سی، با محکومیت و خشم گسترده فلسطین مواجه شده است.
وزارت خارجه تشکیلات خودگردان فلسطین تاکید کرد این مواضع به منزله اقدامات گسترده و رسمی آمریکا برای کودتا علیه شورای امنیت، قطعنامه‌های آن، قوانین بین المللی و منشور سازمان ملل است؛ به ویژه که گرینبلات مدعی شد اسرائیل قربانی شده و هیچ گونه اشتباهی مرتکب نشده است و کرانه باختری منطقه‌ای اشغالی نیست.
وزارت امور خارجه تشکیلات خودگردان فلسطین افزود غرور و اقدامات گرینبلات در زیر پا گذاشتن حقوق ملت فلسطین، وی را به جایی رسانده است که مسئولان اسرائیلی را بیگناه می‌داند، تا از این طریق بر تجاوزگری‌ها و جنایت هایشان سرپوش بگذارد؛ آن هم در حالی که اسناد این گونه اقدامات در سازمان ملل، دادگاه‌های بین المللی و صد‌ها گزارش سازمان ملل وجود دارد.
این وزارتخانه همچنین یاد آور شد گرینبلات به عقل و خِرد ما توهین کرد و در این مصاحبه ننگ آور، از به اصطلاح طرح آمریکا سخن گفت.
وزارت امور خارجه تشکیلات خودگردان فلسطین این سوال را مطرح کرد که پس از اظهارات گرینبلات، چه چیزی در طرح ادعایی خود باقی مانده تا آن را به ملت فلسطین پیشنهاد کند.
این وزارتخانه تاکید کرد گرینبلات و تیم صهیونیستی وی، به گونه‌ای رفتار می‌کنند که گویی جامعه بین المللی وجود ندارد؛ اما ملت فلسطین می‌تواند این توطئه را خنثی کند و به حکم تاریخ، گرینبلات، تیم وی و طرحش نابود خواهند شد.


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید