میزان/ شماری زیادی از نیرو‌های مزدور چند ملیتی رژیم سعودی برای چندمین بار متوالی در روز‌های گذشته، حملاتی را علیه مواضع تحت کنترل رزمندگان یمنی در منطقه «مجازه شرقی» در جنوب شرق استان عسیر عربستان انجام دادند.

شماری زیادی از نیرو‌های مزدور چند ملیتی رژیم سعودی برای چندمین بار متوالی در روز‌های گذشته، حملاتی را علیه مواضع تحت کنترل رزمندگان یمنی در منطقه «مجازه شرقی» در جنوب شرق استان عسیر عربستان انجام دادند.
براساس اطلاعات به دست آمده، نیرو‌های یمنی با وجود حملات سنگین هوایی در منطقه ماندند و عقب نشینی نکردند و پس از درگیری‌های چند ساعته موفق شدند حملات را به طور کامل در این محور دفع کنند.
به گفته منابع میدانی، تعدادی از مزدوران سعودی در جریان درگیری‌ها کشته و زخمی شدند؛ بخش راهبردی «مجازه»، دروازه جنوب شرقی استان عسیر عربستان به شمار می‌آید و همین مسئله اهمیتش را چند برابر کرده است.
رزمندگان یمنی در روز‌های اخیر عملیاتی را از ۲ محور در منطقه «مجازه غربی» انجام دادند و موفق شدند شماری زیادی از نیرو‌های مزدور سعودی را از پای درآورند و به تجهیزات نظامی آنان خسارت‌های زیادی وارد کنند.
از محور «الربوعه» در جنوب غرب استان عسیر عربستان خبر می‌رسد، مزدوران سعودی حملات گسترده‌ای را از ۲ محور انجام دادند، اما با واکنش قاطع نیرو‌های یمنی مواجه شدند و بازهم ناکام ماندند و به نتیجه‌ای نرسیدند.
منطقه راهبردی «الربوعه» دروازه ورود به جنوب غرب استان عسیر به شمار می‌آید و نقطه اتصال به استان جیزان عربستان محسوب می‌شود و همین مسئله اهمیتش را برای نیرو‌های یمنی چند برابر کرده است.
نیرو‌های یگان تک تیرانداز یمنی در جریان عملیات دقیق در حومه گذرگاه مرزی علب در جنوب استان عسیر عربستان موفق شدند ۷ تن از نیرو‌های مزدور سعودی را شکار کردند و به هلاکت رساندند.
استان عسیر در جنوب عربستان واقع شده و هم مرز با بخش باقم واقع در شمال استان صعده است؛ بخش‌هایی از جنوب غرب و جنوب شرق استان عسیر در پنج سال گذشته به کنترل رزمندگان یمنی درآمده است.


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید

رزرو آنلاين بليط
ساميار آگهی