باشگاه خبرنگاران/ نامزد دموکرات انتخابات آمریکا دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور این کشور و رقیب انتخاباتی خود را با «جورج والاس» فرماندار اسبق آلاباما مقایسه کرد.


به گزارش رویترز، جو بایدن در گفتگو با جمعیت حامیان خود در کالیفرنیا اعلام کرد: دونالد ترامپ بیشتر شبیه به جورج والاس است تا جورج واشنگتن، رئیس جمهور اسبق آمریکا.

جورج والاس در سال ۱۹۶۷ به مدت ۲۰ سال به عنوان فرماندار آلاباما خدمت کرد. وی در دوره خود بیشتر به دلیل داشتن عقاید نژادپرستانه در دوره‌ای که آمریکا با اینگونه عقاید مبارزه می‌کرد، شهرت داشت. وی را «تأثیرگذارترین بازنده» در سیاست قرن بیستم آمریکا هم می‌دانند؛ زیرا او چهار دوره در انتخابات ریاست جمهوری شرکت کرد، اما شکست خورد. والاس سه بار رسماً به عنوان یک دموکرات و یک بار به نمایندگی از حزب مستقل نامزد شده بود.

بایدن در واکنش به اظهارات نژادپرستانه دونالد ترامپ گفت: فرزندان ما این حرف‌ها را می‌شنوند. آنچه رئیس جمهور آمریکا می‌گوید، اهمیت دارد. اهمیت دارد، زیرا رئیس جمهور نماینده این کشور است.

جو بایدن این اظهارات را در حالی مطرح کرده است که دونالد ترامپ هفته گذشته ۴ زن دموکرات کنگره را هدف حملات لفظی قرار داد و گفت آن‌ها باید به کشور‌های خود بازگردند. رئیس جمهور آمریکا در حساب توییتر خود نوشت: چرا آن‌ها بازنمی‌گردند و مکان‌های آلوده به جرمی که از آنجا آمده‌اند را اصلاح نمی‌کنند؛ سپس می‌توانند بازگردند و به ما نشان دهند که چگونه باید این کار را انجام داد. این مکان‌ها بدجور به کمک شما نیاز دارند، باید هر چه زودتر عازم شوید.

اظهارات نژادپرستانه ترامپ خشم مقامات و نمایندگان آمریکایی زیادی را برانگیخت.

ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید

رزرو آنلاين بليط
ساميار آگهی