تسنیم/ حزب اسلامی النهضه در تونس اعلام کرد که رهبر این حزب رسما برای شرکت در انتخابات پارلمانی، که در ماه اکتبر ۲۰۱۹ برگزار خواهد شد، نامزد شده است.

«عماد الخمیری» سخنگوی النهضه تصریح کرد، تصمیم بر نامزدی راشد الغنوشی در صدر فهرست این حزب با این هدف اتخاذ شده است که رهبران احزاب نقشی اساسی در این مرحله سرنوشت‌ساز از تاریخ انتقال دموکراسی در کشور ایفا می‌کنند.

نامزدی الغنوشی برای رقابت در انتخابات پارلمانی، که ماه اکتبر برگزار خواهد شد، گمانه‌زنی‌ها مبنی بر این‌که او در صورت پیروزی حزبش در این انتخابات، نقش مهمی در دوره بعدی چه‌بسا به عنوان رئیس‌جمهور یا رئیس پارلمان ایفا خواهد کرد، تقویت کرده است.

قرار است انتخابات پارلمانی در ششم اکتبر و انتخابات ریاست‌جمهوری در 17 نوامبر برگزار شود. این سومین انتخابات آزاد در تونس بعد از انقلاب 2011، که به حکومت «زین‌العابدین بن علی» رئیس‌جمهور اسبق پایان داد، خواهد بود.

انتظار می‌رود انتخابات پارلمانی شاهد رقابتی شدید میان احزاب تونسی، به ویژه حزب اسلامی النهضه و احزاب سکولار مانند «جنبش دموکراتیک»، «تحیا تونس»، «نداء تونس»، «حزب البدیل» و «الجبهه الشعبیه»( جبهه مردمی) باشد.

تونس به دلیل این‌که تنها کشوری است که بعد از انقلاب 2011 عملکرد خوبی در تدوین قانون اساسی جدید، برگزاری انتخابات آزاد و تقسیم قدرت میان اسلام‌گرایان و سکولارها دارد، مورد تحسین بسیاری طر،‌های خارجی قرار دارد.

ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید