باشگاه خبرنگاران/ مقامات سعودی از ترس اعتراضات مردمی سخنان منتسب به سفیر عربستان در بیروت درباره اشتغال‌زایی برای لبنانی‌ها در شهرک نیوم را تکذیب کردند.

به گزارشروزنامه رای الیوم، سفارت عربستان در بیروت در واکنش به اعتراض‌های مردمی به ­سخنان سفیر این کشور در بیروت مبنی بر فراهم شدن ۶۰ هزار فرصت شغلی برای لبنانی‌ها با احداث شهرک نیوم، به تکذیب این سخنان پرداخت.

روزنامه جمهوریت لبنان به نقل از ولید بخاری، سفیر عربستان در لبنان، نوشته است طرح احداث شهرک «نیوم» در عربستان، علاوه بر مصر و اردن، باعث فراهم شدن ۶۰ هزار فرصت شغلی برای لبنانی‌ها خواهد شد.

شهروندان عربستانی در واکنش به این سخنان، در شبکه‌های مجازی اعتراض کردند، خواستار ارائه توضیحاتی درباره این سخنان شدند و گفتند با توجه به گسترش بیکاری در عربستان، این سخنان باعث تحریک سعودی‌ها به ویژه بیکاران می‌شود.

سفارت عربستان در بیروت در واکنش به اعتراض‌های مردمی در این کشور، به تکذیب سخنان منتسب به البخاری پرداخت و از مطبوعات به علت نداشتن دقت در انتقال اطلاعات انتقاد کرد. البته برخی کاربران در فضای مجازی گفتند مسئولان سعودی پس از نارضایتی‌های مردمی در این کشور، سخنان منتسب به ولید البخاری را تکذیب کردند.

ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید

رزرو آنلاين بليط
ساميار آگهی