فارس/ خلبانان بریتیش ایرویز در اعتراض به حقوق‌های خود تصمیم گرفتند که از چند روز آینده و در اوج حجم پروازهای این شرکت هواپیمایی اعتصاب کنند.

اتحادیه خلبانان انگلیس اعلام کرد که خلبان‌های خطوط پروازی «بریتیش‌ایرویز» به نفع اقدام اعتصاب رای دادند.
در رای گیری که انجام گردید 93 درصد از خلبانان بریتیش ایرویز رای به اعتصاب دادند و این موضوع سبب شده تا هزاران مسافر این خطوط پروازی از انجام سفرهای خود در هفته دوم آگوست اطمینان نداشته باشند.
اتحادیه خلبانان خطوط هوایی انگلیس 85 درصد از خلبانان بریتیش ایرویز، افسران ارشد و افسران نخست خطوط هواپیمایی انگلیس را شامل می‌شود که این بدان معناست که 7 نفر از هر 10 خلبان، از اعتصاب به دلیل موضوع پرداخت‌ها حمایت می‌کنند.
«برایان استراتون» دبیر کل اتحادیه خلبانان خطوط هوایی انگلیس گفت: «این نتیجه قوی نشان از قاطعیت خلبانان بریتیش ایرویز است و به این معنی است که بریتیش ایرویز برای متوقف کردن اعتصاب باید پیشنهاد بهبود قابل توجهی را ارائه دهد.»
بریتیش ایرویز گفت که پیشنهاد افزایش 11.5 درصدی پرداختی‌ها طی سه سال را ارائه داده که بالاتر از میزان نرخ تورم است اما اتحادیه خلبانان خطوط هوایی انگلیس با رد این پیشنهاد اعلام کرد که بریتیش ایرویز در حال حاضر با مشکل مادی مواجه نیست و برای بقا نمی‌جنگد بنابراین همانند مدیران ارشد این خطوط هواپیمایی، خلبانان نیز شایسته بخش کوچکی از سود حاصله در این شرکت هستند.


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید