باشگاه خبرنگاران/ «مکسین واترز» خواستار استیضاح رئیس‌جمهور آمریکا و همچنین زندانی شدن او به سبب جرم‌هایی که مرتکب شده است، شد.

به گزارش اکسپرس، مکسین واترز، نماینده دموکرات کالیفرنیا ضمن انتقاد از دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد او باید مسئولیت جرم‌هایی که مرتکب شده است را بپذیرد. واترز که پیشتر هم ترامپ و اعضای کابینه او را «نژادپرست» خوانده بود، اینبار خواستار زندانی شدن رئیس جمهور آمریکا شد.

واترز در حساب توییتر خود نوشت: مایکل کوهن به دلیل جرم‌هایی که برای رئیس جمهور آمریکا و با همکاری او مرتکب شد، هم اکنون محکومیت سه ساله اش را در زندان می‌گذراند. بسیاری متعجب هستند که این پرونده چرا بسته شد. تا زمانی که ترامپ برای همه جرم‌هایی که مرتکب شده، مجازات نشود، این پرونده بسته نمی‌شود. ترامپ نخست باید استیضاح و سپس زندانی شود.

کوهن به دلیل ارتکاب جرایمی از جمله نقض قوانین مالی کمپین انتخاباتی به دلیل پرداخت حق السکوت به دو زنی که با ترامپ رابطه غیراخلاقی داشته اند، به ۳ سال حبس محکوم شد.

این نماینده در ادامه هم شهادت دادن دیگر وکلایی که با رابرت مولر همکاری کرده بودند، خواستار شد تا بتوان ترامپ را استیضاح کرد.

وی در توئیتر نوشت: شهادت وکلایی که با مولر کار کرده اند می‌تواند برای جمع آوری اطلاعاتی درباره کارشکنی‌های او (ترامپ) در اجرای عدالت و تبانی او با دولت روسیه کمک کننده باشد. ما نمی‌توانیم الان این کار را متوقف کنیم. پاسخ استیضاح است. اعضای کمیته قضایی می‌توانند اطلاعات بیشتری را از مولر در جلسه شهادتش در مقابل کمیته بیرون بکشند. اگر این کار نتیجه دهد، می‌توان به مهمات بیشتری برای آغاز روند استیضاح ترامپ دست یافت.

واترز از جمله منتقدان سرسخت ترامپ محسوب می‌شود که تاکنون بار‌ها خواستار استیضاح رئیس جمهور آمریکا و استعفای او از سمت ریاست جمهوری شده است.

رابرت مولر، مسئول تحقیقات درباره دخالت ادعایی روسیه در انتخابات آمریکا قرار است امروز (چهارشنبه) در کنگره حاضر شود تا در خصوص این پرونده شهادت دهد. مولر قرار بود در تاریخ ۲۶ تیر در مقابل کنگره حاضر شود؛ اما این برنامه به دلایلی به تعویق افتاد.

ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید