میزان/ وزارت خارجه پاکستان روز دوشنبه با انتشار بیانیه‌ای نقض مکرر آتش بس در کشمیر هند توسط نظامیان این کشور را محکوم کرد.

پاکستان ضمن متهم کردن هند به نقض آتش بس در امتداد خط کنترل، خواستار توجه ویژه جامعه جهانی به نقض حقوق بشر در کشمیر هند شد.
به گزارش آسوشیتدپرس، پاکستان اعلام کرد در تیراندازی نظامیان هندی به سوی غیرنظامیان کشمیر هند در امتداد خط کنترل مرزی -منطقه مورد منازعه هند و پاکستان- ۲ غیرنظامی کشته و یک نفر دیگر زخمی شدند.
این تیراندازی با واکنش متقابل نظامیان پاکستانی مواجه شد. برخی گزارش‌ها از کشته شدن ۲ سرباز هندی حکایت دارند. مقامات دولتی هند هنوز این خبر را تایید نکرده‎اند.
با وجود رفع محدودیت‌ها در شهر «سرینگر» در کشمیر هند اوضاع در این شهر همچنان امنیتی بوده و خانواده‌ها از رفتن کودکان به مدرسه ممانعت به عمل می‌آورند. بازار این شهر نیز نیمه تعطیل بوده و سربازان هندی در خیابان‌ها حضور دارند.
وزارت خارجه پاکستان روز دوشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد دیروز غیرنظامیان به دلیل "نقض آتش بس ناگهانی" توسط هند کشته شدند.
«شاه محمود قریشی» وزیر خارجه پاکستان ضمن ابراز نگرانی از تداوم نقض آتش بس توسط هند از جامعه جهانی خواست توجه ویژه‌ای به نقض حقوق بشر در کشمیر هند داشته باشند.
تنش‌های میان هند و پاکستان که از زمان استقلال این کشور‌ها از استعمار انگلیس آغاز شده، از ۵ آگوست (۱۴ مرداد) در پی اعلام تغییر وضعیت کشمیر توسط دولت هند، تشدید شده است.


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید

فناورد
فناورد آگهی