فارس/ مرگ مشکوک قاچاقچی سرشناس دختران زیر سن قانونی در بازداشتگاه منهتن باعث شد تا سرپرست زندان‌های آمریکا از سمت خود برکنار شود.


برکناری سرپرست سازمان زندان‌های آمریکا پس از مطرح شدن شواهدی صورت می‌گیرد که نگهبانان بازداشتگاه منهتن مسئولیت خود برای مراقبت از اپستین را به درستی انجام نداده‌اند.

پلیس فدرال آمریکا و بازپرس کل وزارت دادگستری آمریکا در حال بررسی مرگ این قاچاقچی سرشناس دختران زیر سن قانونی هستند.

طبق اسناد دادگاه آمریکا، اپستین با چهره‌های سرشناس دنیای سیاست مانند «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا و «بیل کلینتون» رئیس‌جمهور پیشین آمریکا، ارتباط نزدیکی داشت.

سال ۲۰۰۷ پلیس فدرال آمریکا «اف بی آی» تلاش کرد او را به‌خاطر وادار کردن دختران زیر سن قانونی به تن‌فروشی، تحت پیگرد قرار دهد. از نظر حقوقی چند سال زندان و حتی زندان ابد در انتظار این بانکدار بود، اما او در عمل تنها به ۱۸ ماه حبس محکوم شد.

علت این مجازات سبک، معامله‌ای بود که خارج از دادگاه برای مختومه شدن پرونده انجام گرفت. اپستین با پرداخت رشوه دهان قربانیان این پرونده را بست. وی به خاطر رفتار مناسب، پس از ۱۳ ماه از زندان آزاد شد.

سال جاری میلادی دادگاهی در فلوریدا اعلام کرد که توافق مربوط به پرونده اپستین، قوانین آمریکا را نقض کرده است. این دادگاه قربانیان ماجرا را فراخواند و از آنها دوباره تحقیق کرد.

اپستین ۶ جولای (۱۵ تیر) دستگیر شد ​و سه هفته پیش نیز تلاشی ناموفق برای خودکشی داشت. او در نهایت، هفته گذشته به طور مشکوک در زندان خود را حلق‌آویز کرد و جانش را از دست داد.

ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید