ایرنا/ ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد که در ارتفاعات جولان به اشتباه یک پهپاد خود را به جای پرنده نظامی سوریه هدف قرار داده است.

به گزارش خبرگزاری روسیا الیوم، ارتش رژیم صهیونیستی افزود: نیروهای ما در جولان روز گذشته (چهارشنبه) پهپادی را رصد کردند که از سمت خاک سوریه در حال حرکت بود و بعد از آنکه احتمال دادند این پرنده ممکن است متعلق به ارتش سوریه باشد، به روی آن آتش گشودند ولی در حقیقت به اشتباه یک پهپاد مخصوص سم پاشی متعلق به شهرک نشینان را هدف قرار دادند.

ارتش اسرائیل همچنین از آغاز تحقیقات در خصوص اسباب بروز این اشتباه فاحش خبر داد و به نیروهای خود نسبت به تکرار این گونه حوادث هشدار جدی داد.

رژیم صهیونیستی بلندی های جولان را در جریان جنگ شش روزه با اعراب در سال ۱۹۶۷ اشغال کرد.

«کنست» (پارلمان رژیم صهیونیستی) در سال ۱۹۸۱ میلادی جولان را بخشی از اسرائیل اعلام کرد.

اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد نیز در قطعنامه ۴۹۷ خود در سال ۱۹۸۱، به صورت کاملاً شفاف، حاکمیت اسرائیل بر جولان سوریه را نپذیرفته و از تل آویو خواسته اند که قانون الحاق جولان را لغو کند.

«دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا مارس گذشته (فروردین) اعلام کرد که زمان آن فرا رسیده که پس از ۵۲ سال، واشنگتن به طور کامل حاکمیت اسرائیل بر بلندی‌های جولان را به رسمیت بشناسد.

بسیاری از کشورهای جهان از جمله اعضای اتحادیه اروپا، روسیه، ایران، ترکیه با موضع ترامپ درباره جولان سوریه مخالفت کرده اند.


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید

فناورد
فناورد آگهی