میزان/ رسانه رسمی کره شمالی می‎گوید کیم جونگ اون برنامه آزمایش سامانه موشک انداز چندگانه این کشور که اخیرا از آن رونمایی شده نظارت داشته است.

روز یکشنبه خبرگزاری کره شمالی این خبر را منتشر کرد. این چهارمین سامانه موشکی است که کره شمالی از زمان نشست فوریه «کیم جونگ اون» و «دونالد ترامپ» در مورد خلع سلاح هسته‌ای پیونگ یانگ رونمایی کرده است.

در همین حال خبرگزاری کره شمالی نوشته این کشور به منظور مقابله با "تهدیدات نظامی مداوم و فشار تهاجمی دشمن" باید سلاح‌های استراتژیک و تاکتیکی خود را توسعه بدهد.

این گزارش می‎گوید: "این آزمایش نشان می‌دهد که جوانب فنی و تاکتیکی موشک انداز به مرحله نهایی رسیده است. "

رسانه کره شمالی پیش از این نیز تاکید کرده بود که کره شمالی "هیچگاه امنیت استراتژیک خود را با رفع تحریم‌ها معامله نخواهد کرد. "

ارتش کره جنوبی روز شنبه با اعلام خبر هفتمین آزمایش موشکی کره شمالی گزارش داد پیونگ یانگ ۲ موشک بالستیک کوتاه برد را از سواحل شرقی خود به سوی دریای ژاپن شلیک کرده است.

شمار آزمایش‌های موشک‌های کوتاه برد یا سامانه‌های موشک انداز چندگانه کره شمالی در کمتر از یک ماه گذشته به ۷ مورد رسیده است. آزمایش‌های موشکی کره شمالی در سال جاری ۹ مورد بوده است.

موشک انداز چندگانه سامانه‌ای است که از در کنار هم قرار گرفتن چند پرتاب‎گر موشک ایجاد شده که قادر است در بازه زمانی کوتاهی شمار زیادی موشک به سوی هدف پرتاب کنند.

کره شمالی پیشتر اعلام کرده بود که این آزمایش‌ها در واکنش به مانور نظامی مشترک کره جنوبی و آمریکا و واردات تسلیحات آمریکایی به کره جنوبی انجام می‌شود.

ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید

فناورد
فناورد آگهی