مهر/ وزیر خارجه ترکیه در نشست فوق‌العاده سازمان همکاری اسلامی گفت: اظهارات نتانیاهو گستاخانه است.

به گزارش آناتولی، مولود چاوش‌اوغلو وزیر خارجه ترکیه امروز یکشنبه در نشست فوق‌العاده سازمان همکاری اسلامی در جده اظهار داشت: اسرائیل که با حمایت برخی کشورها جسور شده است، سیاست تهاجمی خود را ادامه می‌دهد و در حال تبدیل‌ شدن به رژیمی نژادپرست و آپارتاید است.

وزیر خارجه ترکیه در این نشست گفت: اگر تمام امت (اسلام) واکنش نشان می‌دادند، نقشه، سیاست‌ و گستاخی‌های آمریکا و اسرائیل به اینجا نمی‌رسید. اظهارات شرم‌آور نخست‌وزیر اسرائیل تلاشی بیهوده برای کسب چند رأی بیشتر در انتخابات است.

این در حالیست که نشست فوق‌العاده سازمان همکاری اسلامی به منظور بررسی سخنان انتخاباتی بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم اشغالگر قدس درباره الحاق بخش‌هایی از کرانه باختری به اراضی اشغالی، در شهر جده عربستان ساعاتی پیش آغاز شد.

این نشست در سطح وزرای خارجه کشورهای سازمان مذکور در حال برگزاری است.

گفتنی است، نتانیاهو سه‌شنبه هفته گذشته اعلام کرده بود که در صورت پیروزی در انتخابات پیش رو و تشکیل کابینه جدید، شهرک‌های صهیونیست‌نشین کرانه باختری و بخش‌های مهمی از این منطقه را به اراضی اشغالی الحاق می‌کند.

او مدعی شده بود که در صورت پیروزی در انتخابات، بلافاصله «دره اردن» و شمال «بحر المیت» را تحت حاکمیت فلسطین اشغالی اعلام می‌کند!

ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید