تسنیم/ همزمان با افشای ورود ده‌ها مزدور با گذرنامه آمریکایی به لبنان، یک نماینده پارلمان لبنان تاکید کرد که مزدوران و خائنان هیچ جایی در این کشور نخواهند داشت.

"قاسم هاشم" نماینده پارلمان لبنان در گفت‌وگو با شبکه خبری المیادین اظهار داشت که خائنان و مزدوران هیچ جایی در خاک لبنان ندارند و ما تسهیل ورود آنها به داخل کشور را قبول نخواهیم کرد.

وی گفت مسئله فاخوری مزدور مسئله‌ای حاکمیتی است و ما اجازه نمی‌دهیم که آمریکایی‌ها در این زمینه متقاعد شوند.

هاشم اظهار داشت که با اسرای آزاد شده توافق شد که دادخواست‌های شخصی خود علیه فاخوری و دیگر مزدوران را از فردا تحویل دادگاه دهند.

این نماینده پارلمان لبنان در ادامه اظهار داشت فراکسیون توسعه و آزادی در پارلمان لبنان هرگز اجازه کاهش مجازات‌های مزدوران اسرائیل را نخواهد داد.

از سوی دیگر "سکنه بزی" اسیر زن آزاد شده از زندان "الخیام" گفت که ما قاطعانه با بازگشت مزدوران رژیم صهیونیستی به لبنان مخالف هستیم.

وی افزود: مزدوران جایی در کشور ما ندارند و ما خواهان اعدام فاخوری هستیم.

بزی گفت: مزدوران موجود در خارج از کشور نباید برگردند ،زیرا ما آنها را خواهیم سوزاند.

«عامر الفاخوری» مزدور رژیم اسرائیل به هنگام اداره بازداشتگاه الخیام در جنوب لبنان جنایات بیشماری را علیه اسیران لبنانی مرتکب شد و از شیوه‌های وحشیانه ای برای شکنجه و برخورد با آنها استفاده کرد.

و خبر دیگر اینکه منابع آمریکایی در بیروت گفتند که 230 نفر از عناصر سابق موسوم به "ارتش لحد" که از حمایت رژیم صهیونیستی برخوردار است طی چهار ماه گذشته با گذرنامه آمریکایی وارد خاک لبنان شده اند.

این منابع گفتند که سفارت آمریکا در بیروت به وزارت خارجه لبنان و وزارت دادگستری این کشور اطلاع داده است که اگر قانون لبنان علیه این عناصر اعمال شود آمریکا تحریم‌هایی علیه لبنان وضع خواهد کرد.

ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید