باشگاه خبرنگاران/ نامزد دموکرات انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا در واکنش به درخواست رئیس‌جمهور این کشور از اوکراین برای تحقیق درباره پسر بایدن، ترامپ را به سوء استفاده از قدرت متهم کرد.

به گزارش آسوشیتدپرس، جو بایدن، معاون سابق رئیس جمهور آمریکا، روز جمعه گزارش‌ها را مبنی بر اینکه دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، از همتای اوکراینی خود خواسته است درباره معاملات تجاری پسر بایدن در آن کشور تحقیق کند، تقبیح کرد.

او در بیانیه‌ای اعلام کرد اگر این گزارش‌ها حقیقت داشته باشد, «نشان می‌دهد که تمایل رئیس جمهور ترامپ برای سوء استفاده از قدرت خود و از کشور ما هیچ انتهایی ندارد.»

نامزد انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا گفت ترامپ باید متن مکالمه تلفنی خود را با ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین، که در ماه ژوئیه انجام شده است، منتشر کند تا مردم آمریکا خودشان قضاوت کنند.

بایدن این بیانیه را پس از آن منتشر کرد که رسانه‌های خبری گزارش دادند ترامپ از زلنسکی خواسته است درباره فعالیت‌های پسر بایدن که برای یک شرکت گاز اوکراینی کار می‌کند، تحقیق کند.

این در حالی است که روز گذشته یک مقام امنیتی آمریکایی شکایتی افشاگرانه علیه «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا مطرح کرده است که موجب تنش میان کنگره و دولت واشتگتن شده است.

به نوشته روزنامه «واشنگتن پست»‌ به نقل از دو مقام سابق آمریکایی، یک مقام امنیتی سابق کاخ سفید، در پی نگرانی از ارتباط ترامپ با رهبر یک کشور دیگر و دادن «قولی» به او، به بازرسی کل جامعه اطلاعاتی آمریکا مراجعه کرده و شکایتی را تنظیم کرده است.

دو و نیم هفته پیش از طرح این شکایت، ترامپ با «ولودیمیر زلنسکی» همتای اوکراینی خود به‌صورت تلفنی صحبت کرده بود. این تماس تلفنی در حال حاضر تحت تحقیق و بررسی دموکرات‌های کنگره قرار گرفته است. دموکرات‌ها در حال تحقیق بر روی تلاش ترامپ و «رودلف جولیانی» وکیل او برای متقاعد کردن دولت اوکراین جهت کمک به انتخاب مجددش در انتخابات سال ۲۰۲۰ هستند. قانون‌گذاران دموکرات خواهان دسترسی به متن کامل و لیست افراد حاضر در مکالمه تلفنی شده‌اند.


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید