ایرنا/ شیخ «تمیم بن حمد آل ثانی» امیر قطر روز سه شنبه در هفتاد و چهارمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد گفت: تنش ها در منطقه به نفع هیچ یک از کشورهای حاشیه خلیج فارس نیست.

به گزارش شبکه خبری الجزیره، امیر قطر افزود: گفت وگوی غیر مشروط و برداشتن محاصره ظالمانه از قطر، تنها راه حل بحران خلیج فارس است.

شیخ تمیم بن حمد آل ثانی در بخش دیگری از صحبت هایش اظهار کرد: دوحه بر وحدت و یکپارچگی یمن و لزوم حل سیاسی بحران این کشور بر اساس قطعنامه های سازمان ملل متحد و توافق هایی که پیش تر میان طرف های یمنی صورت گرفته بود، تأکید دارد.

امیر قطر افزود: تداوم اشغال اراضی فلسطینی و عربی و محاصره غزه توسط رژیم صهیونیستی، نقض و مخالفت علنی با قطعنامه های بین المللی است.

وی در خصوص تحولات لیبی نیز ابراز نگرانی کرد و گفت: عملیات نظامی علیه پایتخت لیبی، نشان دهنده ناکامی تازه نظام امنیت گروهی در منطقه است.

امیر قطر اضافه کرد: کشورهایی هستند که از طرفی به صورت ظاهری در تلاش های بین المللی برای حل بحران لیبی مشارکت دارند و از طرف دیگر، از سران خشونت و جنگ در این کشور حمایت می کنند.

شیخ تمیم بن حمد با اشاره به تداوم تلاش های کشورش برای مبارزه با افراطی گری، گفت: توافقی با دفتر مبارزه با تروریسم سازمان ملل متحد امضا و کمک مالی ۷۵ میلیون دلاری به این دفتر ارائه کردیم.

وی در خصوص بحران سوریه نیز گفت: اکنون زمان پایان بحران سوریه فرا رسیده است.

تمیم بن حمد آل ثانی همچنین از دولت آمریکا خواست تا سودان را از فهرست کشورهای حامی تروریسم خارج کند.

هفتاد و چهارمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد از امروز (سه شنبه) آغاز شده است.


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید