برنا/ رفتار غیردیپلماتیک رئیس‌جمهور فرانسه در قبال شیخ تمیم بن حمد بن خلیفه آل ثانی در نشست «تغییرات اقلیمی» سازمان ملل با واکنش تند کاربران شبکه‌های اجتماعی روبرو شد.

به گزارش روسیا الیوم، انتشار ویدئویی رفتار توهین‌آمیز امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه در قبال شیخ تمیم بن حمد بن خلیفه آل ثانی، امیر قطر واکنش تند کابران شبکه‌های اجتماعی را برانگیخت.
در تصاویر منتشر شده از این نشست هنگامی که امیر قطر پس از سخنرانی خود به جایگاه سخنرانان نشست تغییرات اقلیمی باز می‌گردد، امانوئل مکرون و اندرو هوانس، نخست وزیر جامائیکا که در جایگاه سخنرانان حضور دارند بدون آنکه از جای خود بلند شوند، در همان حالت نشسته دست خود را به سوی امیر قطر دراز می‌کنند که این اقدام از سوی کابران عرب زبان توئیتر «اهانت آمیز» و خلاف عرف دیپلماتیک توصیف شده است.
امیر قطر در این نشست اعلام کرد که صندوق سرمایه گذاری این کشور در چارچوب ترویج فرهنگ سرمایه گذاری سبز برای حفظ محیط زیست فعالیت خواهد کرد و این کشور ۱۰۰ میلیون دلار در حمایت از کشور‌های کوچک پیشرفته با در حال توسعه طرح‌های تغیرات اقیلمی سرمایه گذاری کرده است.ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید