مهر/ در بودجه نظامی آمریکا برای سال ۲۰۲۰، بَندی برای خرید اف-۳۵های سفارش داده شده از سوی ترکیه نیز گنجانده شده است.

به گزارش آناتولی، در بودجه نظامی آمریکا برای سال ۲۰۲۰ بَندی به منظور تأمین اعتبار برای خرید جنگنده های اف-۳۵ که پیش از این از سوی ترکیه سفارش داده شده اند، گنجانده شده است.

لایحه بودجه نظامی آمریکا پس از اینکه هم اکنون در مجلس نمایندگان و سنا تصویب شده است، برای تایید نهایی به دونالد ترامپ رئیس جمهور این کشور ارسال خواهد شد.

بر اساس طرح نهایی بودجه آمریکا برای سال ۲۰۲۰ اعتباری معادل ۴۴۰ میلیون دلار به منظور خرید جنگنده های اف-۳۵ ترکیه از سوی نیروی هوایی ارتش آمریکا در نظر گرفته شده است.

در بند مربوط به این اعتبار با اشاره به اینکه اعضای کمیته های مربوط به مجلس نمایندگان و سنا از اخراج ترکیه از پروژه تولید اف-۳۵ حمایت می‌کنند، آمده است: به همین دلیل نیز وزارت دفاع از بازپس گرفتن تمامی اف-۳۵های خریداری شده از سوی ترکیه حمایت می‌کند.

طراحان بودجه نظامی آمریکا همچنین خواستار تحریم شرکت‌های نفتی و کشتی‌رانی فعال در پروژه انتقال گاز «جریان تُرک» شده اند؛ جریان ترک خط لوله ای است که قرار است گاز روسیه را به ترکیه و اروپا انتقال دهد.

گفتنی است، آمریکا ترکیه را تهدید کرده است که در صورت خرید و اجرائی کردن سامانه دفاع هوائی اس- ۴۰۰ از روسیه، آنکارا را تحریم و نیز جنگنده های اف- ۳۵ خود را به ترکیه تحویل نخواهد داد.


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید