فارس/ پلیس کنیا در جریان اعمال مقررات قانون منع آمد و شد در این کشور تا کنون ۱۲ نفر را کشته این در حالی است که مجموع قربانیان کرونا در این کشور آفریقایی ۱۱ نفر بوده است.

پلیس کنیا با هدف جلوگیری از شیوع کرونا و در جریان اعمال قانون منع آمد و شد در این کشور که از صبح تا شب اعمال می‌شود ۱۲ نفر را کشته است.

همچنین بر اساس آخرین آمارها، در مجموع حدود ۲۳۰ نفر در این کشور به ویروس کرونا مبتلا شده‌آند که از این تعداد ۱۱ نفر از مبتلایان جان خود را از دست داده‌اند.

«ویلفرد اولال» از فعالان حقوق بشری در کنیا در گفت‌وگو با خبرگزاری آناتولی کشته شدن ۱۲ نفر در جریان اعمال قانون منع آمد و شد در این کشور را تایید کرد.

وی گفت: «تعداد کسانی که پلیس در جریان اعمال قرنطینه کشته ۱۵ نفر بوده اما ما در حال بررسی این موضوع هستیم که چرا فقط کشته شدن ۱۲ نفر تایید شده است. جنبه‌های خشونت و ضرب و شتم پلیس بسیار زیاد بوده که ما نمی‌توانیم آنها را مستند کنیم.»

اولال افزود: «مردم از پلیس بیش از ویروس کرونا هراس دارند. مردم به دلیل هراس از کووید-۱۹ ماسک استفاده نمی‌کنند بلکه آنها به دلیل هراس از دستگیری یا آزار توسط پلیس ماسک استفاده می‌کنند.»

#باهم_شکستش_می‌دهیم
ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید