فارس/ آخرین خبرها از جنوب ژاپن نشان می‌دهد، تلفات سیل و رانش زمین به ۲۰ نفر افزایش یافته و اداره هواشناسی درباره بارش‌های جدید در این مناطق هشدار داده است.

با گذشت یک روز از وقوع سیل و رانش زمین در جنوب ژاپن و حضور پر رنگ نیروهای نظامی برای عملیات امدادی، منابع رسانه‌ای از افزایش تلفات به ۲۰ کشته خبر دادند.

شبکه «الجزیره» گزارشی درباره وقوع سیل و رانش زمین در مناطق جنوبی ژاپن منتشر کرده و در آن از کند شدن عملیات امداد و نجات به دلیل وجود سیلاب‌های بزرگ و خطر وقوع رانش‌های‌ جدید خبر داد.

بنا بر گزارش این رسانه، تلفات سیل و رانش زمین در ژاپن روز یکشنبه (امروز) به ۲۰ کشته افزایش یافته است.

به دنبال فرمان نخست‌وزیر ژاپن برای اعزام حدود ۱۰ هزار نیروی ارتش به مناطق سیل زده، نظامیان در کنار گارد ساحلی و آتش‌نشانان در حال ارائه کمک‌های امداد و نجات هستند.

بارش شدید باران باعث بالا آمدن سطح آب رودخانه‌هایی از قبیل «رودخانه‌ کوما» و زیر آب رفتن منازل و سازه‌های بسیاری شده است.

ساکنان این مناطق برای در امان ماندن و نجات خودشان به سقف خانه‌ها پناه برده‌اند و آنجا در انتظار نیروهای امدادی مانده‌اند.

مقام‌های دولت ژاپن در شهرستان «کوماموتو» و «کوگوشیما» پیشتر دستور تخلیه بیش از ۷۵ هزار نفر را از مناطق جنوبی این کشور صادر کردند اما این دستور «اجباری» نبود.

طبق گزارش رسانه‌ها، بسیاری از ساکنان مناطقی که هشدار تخلیه دریافت کرده بودند، از بیم ابتلا به ویروس کرونا ترجیح دادند در منازل باقی بمانند.

سیل سبب قطع برق و خطوط ارتباطی در مناطق جنوبی شده و عملیات امداد و نجات را دچار وقفه کرده است. از کوماموتو خبر می‌رسد که حدود ۶۰۰۰ منزل همچنان برق ندارند.

اداره هواشناسی ژاپن هشدار داد، انتظار می‌رود طی روزهای آینده مناطق جنوبی شاهد بارش‌ شدید باران باشد و به همین دلیل از مردم خواست کاملا هوشیار و مراقب باشند.