ایسنا/ ارتش سوریه خود را برای آغاز دور جدیدی از درگیری‌ها با گروه‌های مسلح تروریستی در حومه ادلب آماده می کند.

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، یک منبع میدانی در حومه ادلب اعلام کرد: به فرماندهان نظامی در جبهه‌ها دستوراتی برای لزوم افزایش آمادگی و اتخاذ تمام اقدامات لازم و تقویت جبهه‌ها برای مقابله با هرگونه تنشی که ممکن است طی روزهای آتی شاهد آن باشیم، داده شده است.

این منبع افزود: یگان‌های ارتش سوریه اخیرا تجهیزات چشمگیری را به حومه‌های ادلب و حماه منتقل کرده‌اند که شامل خودروهای نظامی، توپخانه و مهمات است. این درحالی است که گروه‌های مسلح توافق آتش‌بس را نقض کرده و پایگاه‌های ارتش را در جبل الزاویه و سهل الغاب هدف قرار دادند.

این منبع اعلام کرد: ما تجهیزات و خودروهای گروه‌های مسلح را در بیش از چند محور مابین جبل الزاویه و جسرالشغور رصد کردیم و آن‌ها را مورد هدف حملات توپخانه‌ای و موشکی قرار دادیم که به انهدام خودروها منجر شد.

این منبع درباره احتمال ازسرگیری عملیات ارتش سوریه در حومه ادلب گفت: تمام داده‌های میدانی از جمله شکست آنکارا در اجرای توافق اخیر مسکو و دور کردن افراد مسلح از مسیر بین المللی M4 و تلاش مکرر افراد مسلح برای حمله به پایگاه‌های ارتش نشان می‌دهد که رهبری روسیه و سوریه از وضعیت کنونی ناراضی هستند. 

این منبع افزود: ارتش سوریه هرگز در وضعیت دفاع از پایگاه‌های خود باقی نخواهد ماند به ویژه اینکه گروه‌های مسلح در پایگاه‌های استراتژیک در جبل الزاویه کمین کرده‌اند. گروه‌های مسلح باید این پایگاه‌ها را چه از طریق توافق‌های روسیه با ترکیه و چه از طریق اقدام نظامی که کارآمدی خود را ثابت کرده، ترک کنند. ما آماده اجرای تمام گزینه‌ها و دستورات صادر شده در این راستا هستیم.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar