تسنیم/ هماهنگ کننده مأموریت کاخ سفید برای مقابله با شیوع ویروس کرونا نسبت به موج جدید شیوع این ویروس در آمریکا هشدار داده است.

به نقل از سی‌ان‌ان، دکتر دبورا برکس هماهنگ کننده مأموریت کاخ سفید برای مقابله با شیوع ویروس کرونا در اظهاراتی گفت: ایالات متحده در فاز جدیدی در مقابله با شیوع ویروس کرونا قرار دارد. این ویروس مرگبار اکنون بیشتر از موج نخست آن، در سطح ایالات متحده گسترش یافته است.

وی افزود: چیزی ما اکنون شاهد آن هستیم نسبت به مارس و آوریل متفاوت است. این ویروس به شدت گسترش یافته است. این ویروس به همان اندازه که در مناطق روستایی شیوع پیدا کرده، در مناطق شهری نیز گسترش یافته است.

این مقام ارشد کاخ سفید اظهار داشت: مردم باید توصیه‌های بهداشتی را جدی بگیرند، از جمله پوشیدن ماسک و رعایت فاصله اجتماعی. کسانی که در مناطق روستایی زندگی می‌کنند از این ویروس در امان نخواهند بود. اگر در مناطقی زندگی می‌کنید که شیوع ویروس کرونا در شهر یا روستای شما گسترش یافته است، حتما باید از ماسک استفاده کنید.

تازه ترین پیش بینی مرکز کنترل و پیشگیری بیماری آمریکا نشان می‌دهد تلفات ویروس کرونا در این کشور تا 22 اوت به بیش از 173 هزار نفر خواهد رسید. اسکات گوتلیب رئیس سابق سازمان غذا و داروی آمریکا هشدار داده است که تلفات ویروس کرونا تا پایان امسال با دو برابر افزایش به 300 هزار نفر خواهد رسید.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar