تسنیم/ طالبان اظهار داشت که اشغالگران تلاش می‌کنند تا با شعار دموکراسی و بازسازیT استقلال افغانستان را معامله کنند اما مردم این کشور هرگز چنین معامله‌ای نخواهند کرد.

طالبان با انتشار بیانیه‌ای در وبسایت رسمی این گروه نوشت که استعمارگران جهانی و مزدوران محلی آنها تلاش می‌کنند از طریق استراتژی نظامی و بمباران و یا زیر نام بازسازی، دموکراسی، پیشرفت و دیگر شعارها مردم افغانستان را تطمیع کنند تا با اشغالگران در مورد استقلال این کشور معامله کنند.

بیانیه می‌افزاید: اشغالگران باید آگاه باشند که مردم افغانستان استقلال را به دیده ارزشی بسیار عظیم و غیرقابل معامله می‌بیند و به هیچ وجه از داعیه استقلال‌خواهی منصرف نمی‌شود.

طالبان تاکید کرد که مردم افغانستان همواره ثابت کرده‌اند که ارزش‌هایی چون حاکمیت اسلامی، فرهنگ اسلامی و استقلال برایشان نسبت به منافع مادی ارزشی بسیار بالاتر دارد.

در انتهای این بیانیه همچنین آمده است: به هموطنان مژده می‌دهیم که آن روز نزدیک است که کشور ما بار دیگر صاحب استقلال کامل و حاکمیت اسلامی شود.

طالبان پیش از این نیز در بیانیه‌ای به مناسبت صد و یکمین سالگرد استقلال افغانستان نوشته بود که این گروه برای رسیدن به استقلال و برپایی "نظام خالص اسلامی" به مبارزه همه جانبه ادامه خواهد داد.

برخی کارشناسان نیز بر این باورند که طالبان خواستار احیای "امارت اسلامی" است و دیپلماسی نیز مسیر موازی را برای دستیابی به این مهم برای آنها فراهم می‌کند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar