ایسنا/ پس از نشست های موفقیت آمیز ترکیه، قرار است جلسات سطح بالایی در دوحه، پایتخت قطر بین رهبران جناح های فلسطینی با هدف برقراری آشتی ملی برگزار شود.

به گزارش القدس العربی، این تلاش ها با هدف عبور از خطرناک ترین بحرانی است که فلسطین در سایه عادی سازی کشورهای عربی با رژیم صهیونیستی با آن مواجه است.

در همین راستا شیخ محمد بن عبدالرحمن آل ثانی، معاون نخست وزیر و وزیر امور خارجه قطر با جبریل رجوب، دبیر کمیته مرکزی جنبش فتح فلسطین که به دوحه رفته، دیدار کرد.

در این دیدار همکاری های دوجانبه بین فلسطین و قطر مورد بررسی قرار گرفت.

همچنین معاون نخست وزیر قطر بر حمایت کامل کشورش از دستیابی به آشتی ملی و مواضع دوحه مبنی بر حل و فصل عادلانه مسئله فلسطین بر اساس قطعنامه های بین المللی ، ابتکار صلح عربی و راه حل "دو کشوری" برای دستیابی به امنیت و ثبات در منطقه تاکید کرد.

منیر غنام، سفیر فلسطین در قطر نیز به "القدس العربی" گفت که هیأتی از رهبران فتح برای دیدار با جنبش مقاومت اسلامی حماس به دوحه رفته اند.

وی مسیر آشتی فلسطین را در جهتی مثبت ارزیابی کرد و گفت: آشتی به خوبی پیش می رود.

موسی ابومرزوق ، یکی از اعضای دفتر سیاسی حماس نیز  بحث در مورد پرونده قانونگذاری و انتخابات سراسری و شورای ملی را تأیید اما تعیین تاریخ انتخابات یا نحوه برگزاری آن را انکار کرد.

پیش از این اخباری درباره توافق فتح وحماس برای برگزاری انتخابات ظرف شش ماه منتشر شده بود.

ابومرزوق تأیید کرد که موضوع انتخابات در جلسه استانبول مطرح شد و گفت: جلسه دیگری برای بحث در مورد پرونده انتخابات در اوایل اکتبر آینده برگزار خواهد شد.

منابعی در دوحه فاش کردند که در جلساتی که رهبران فتح و حماس گرد هم می آیند، مسئله تاریخ انتخابات و ضمانت های موفقیت آشتی ملی بررسی خواهد شد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar