آخرین خبر/ به اطلاع مخاطبان محترم "آخرین خبر" به خصوص کاربران عزیز سیستم عامل "ios" می رسانیم وزارت خزانه داری دولت ایالات متحده آمریکا در ادامه تحریم های خود علیه مردم ایران اپلیکیشن رسانه ای "آخرین خبر" را از روی "استور اپل" حذف کرده است. در نامه شرکت اپل به بنگاه رسانه ای سرمایه گذاری "آخرین خبر" که به صورت واضحی نشان از فشار وزارت خزانه داری آمریکا بر شرکت اپل دارد قید شده: "ما باید متناسب با قوانین آمریکا عمل کنیم، بر اساس مقررات تحریم های آمریکا، استور اپل نمی تواند میزبان اپ شما باشد بدین علت که انجام این عمل نقض تحریم های دولت آمریکا است" در ادامه این نامه به صورت رسمی وزارت خزانه داری آمریکا به عنوان مسئول این اتفاق به "آخرین خبر" معرفی شده است.
بنگاه رسانه ای آخرین خبر از بهمن ماه سال 1391 به صورت رسمی فعالیت خبری خود را در بستر "android" و "ios" آغاز کرده و در حال حاضر بزرگترین رسانه فضای مجازی کشور محسوب می‌شود.
به نظر نمی رسد این رفتار دولت ترامپ در مورد یک محصول بومی خبریِ که به طور مستقیم برای بیش از 200 جوان ایجاد شغل کرده معنایی جز رفتار خصمانه با توسعه فضای آزاد رسانه و جلوگیری از توسعه روش های نوین انتشار خبر در "ایران" داشته باشد.
متاسفانه تحریم های آمریکا علیه مردم "ایران" این بار فضای نوین رسانه و انتشار اخبار را هدف گرفته، لذا بدینوسیله از شما کاربران عزیز آخرین خبر که ما را در بستر ios دنبال می‌کنید درخواست داریم برای ادامه استفاده از خدمات ما از جمله نصب و یا به روز رسانی اپلیکیشن تا اطلاع ثانوی از طریق استور ایرانی "سیب" اقدام نمایید
لینک ما در استور ios سیب:
https://sibapp.com/applications/akharinkhabar