logo
  1. برگزیده
تحلیل ها

سرمقاله خراسان/ مشهدی ها گوهرشناسند

منبع
خراسان
بروزرسانی
سرمقاله خراسان/ مشهدی ها گوهرشناسند

خراسان/ « مشهدی ها گوهرشناسند » عنوان یادداشت روز در روزنامه خراسان به قلم مهدی حسن زاده است که می‌توانید آن را در ادامه بخوانید:
 
پنج شنبه 3 خرداد 1403، مشهدالرضا(ع) یکپارچه تابلوی باشکوهی از شور و شعور، معرفت و محبت و بصیرت و غیرت را به نمایش گذاشت. برآوردها حاکی از حضور 3 میلیون دلداده انقلاب اسلامی در مراسم تشییع پیکر مطهر شهید خدمت و خادم ملت آیت ا... رئیسی است. 
مشهد همواره در مقاطع مختلف نقش خود را در روند حرکت انقلاب اسلامی به بهترین وجه ایفا کرده است. از قیام پرشور 10 دی 57 علیه رژیم ستمشاهی تا مقاطع مختلف پس از انقلاب و حضور دلاورانه در دفاع مقدس و تا سال های اخیر در مناسبت های مختلف انقلابی و مذهبی، مشهد الرضا همواره قلب تپنده ایران اسلامی و الهام بخش حرکت های ملی و مذهبی بوده است. مجاوران امام مهربانی ها پیشگام تبعیت از ولی فقیه خود بوده اند و در مقاطع تاریخی مختلف، نشان داده اند که پایتخت معنوی ایران، نقش مهم و بی بدیلی در سپهر سیاسی و اجتماعی ایران زمین بازی می کند.
ساکنان مشهد الرضا(ع)  گوهرشناس اند و مردی را که در سال های نه چندان دور در کسوت نوکری امام رضا(ع) به آنان خدمت می کرد، خوب می شناسند و در سوگ از دست دادنش این گونه بی تاب و با چشم گریان به بدرقه پیکرش آمدند. همسایگان آفتاب، مردان حماسه اند و خون فردوسی توسی در رگ هایشان جریان دارد و می دانند در برابر چشمان نامحرم دشمنانی که منتظر تزلزل پایه های حکومت پس از درگذشت شهادت گونه رئیس جمهور هستند، باید تهمتنانه وارد میدان شد و بسان آرش با تمام توان تیر حضور باشکوه خود را بر چشم اسفندیار دشمن فروکنند.
مردمی که پنج شنبه به بدرقه پیکر شهید بزرگوار سید ابراهیم رئیسی آمده بودند، پیشتر وی را در کنار خود دیده بودند. برای آن ها رئیسی، رئیسی دور از دسترس نبود. مسئولی بود که کرسی های مدیریتی بین وی و مردمان سرزمینش جدایی نیفکند. اهالی مشهد الرضا(ع) خدمات وی در کسوت تولیت آستان قدس رضوی و پس از آن ریاست قوه قضاییه و سپس ریاست جمهوری را دیده بودند. همین مردمی که زیر بار گرانی تحت فشارند و با پوست و گوشت، فشارهای اقتصادی را لمس می کنند اما با قلب خود رئیس جمهور و اخلاص و صداقت وی را ارزیابی می کنند و در نهایت چون اقیانوسی بیکران در پی تابوت سیدالشهدای خدمت روان می شوند تا خادم الرضا(ع) را به مولایش امام رضا(ع) برسانند و این شهید بزرگوار را در جوار مضجع نورانی ثامن الحجج علی بن موسی الرضا(ع) به خاک بسپارند.

خداوند به حق امام الرئوف علی بن موسی الرضا(ع) بر درجات شهید آیت ا... سیدابراهیم رئیسی، شهید حسین امیرعبداللهیان وزیر خارجه پرتلاش و انقلابی، شهید حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم امام جمعه مردمی تبریز، شهید مالک رحمتی، استاندار جوان و خوش فکر آذربایجان شرقی که در آستان مطهر رضوی در کسوت هایی چون قائم مقام این آستان مقدس به مجاوران و زائران خدمت کرد و سایر شهدای سانحه هوایی اخیر بیفزاید.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar