کيهان/ متن پيش رو در  منتشر شده و انتشار آن به معني تاييد تمام يا بخشي از آن نيست


عضو تندرو حزب منحله مشارکت مي‌گويد مشکل اصلي کشور کمبود سياستمدار است.
عباس عبدي در روزنامه اعتماد متعلق به الياس حضرتي (رئيس کميسيون اقتصادي مجلس دهم) نوشت: اگر از من پرسيده شود که در ايران کنوني به چه تخصصي بيش از همه نيازمنديم که در وجود آن به شدت فقير هستيم خيلي سريع خواهم گفت به سياستمدار. در واقع مشکل اصلي و مادر مشکلات کشور، سياست است. درست است که مردم با مشکلات و مسائل اقتصادي و اجتماعي دست به گريبان هستند ولي ريشه همه اين مسائل و مشکلات در ضعف و نارسايي‌هاي سياسي است زيرا که سياست و سياستمدار بايد اين مسائل را شناخته و آنها را حل کند. اگر سياستمداران کار بلد نباشند، چه کسي آن را انجام خواهد داد؟
وي مي‌افزايد: موضوع سياست و بازيگران آن به پايين‌ترين سطوح قابل تصور و ممکن تنزل يافته‌اند. يکي به اين علت که ساختارهاي مناسب براي شکل‌گيري فضاي سياسي مطلوب در جامعه وجود ندارد.
علت ديگر اينکه کنشگران اصيل سياست از همه جناح‌ها کم‌کم به حاشيه رفته‌اند و يک عده هوچي که قدرت را فقط براي قدرت مي‌خواهند و هدف و غايت زندگي آنان قدرت است، ميدان‌دار عرصه سياست شده‌اند.
وي در پايان نوشت: تا دل‌تان بخواهد هر روز از يمين و يسار حرف‌هاي بي‌ربط و بي‌محتوا و متناقض و صد من يک غاز زده مي‌شود حرف‌هايي که عموماً از روي ناآگاهي و بي‌اطلاعي و حتي بي‌مسئوليتي مفرط زده مي‌شود و بيشتر از طرف مشاوران کم مايه و سطحي به اين سياستمداران خورانده مي‌شود.
اين نوشته در حالي است که نامبرده شخصاً فاقد تعادل و توازن و ثبات در عرصه سياسي بوده است؛ چنان که از حضور در ماجراي تسخير لانه جاسوسي به عرصه نظرسنجي‌سازي به نفع آمريکا در مؤسسه آينده و سپس ملاقات با جاسوس آمريکايي در پاريس و عذرخواهي از وي غلتيد. او که در دولت خاتمي و دولت فعلي به برخي دولتمردان مشورت داد، زماني با طرح «خروج از حاکميت» پوست خربزه زير پاي برخي دولتمردان دولت خاتمي و نمايندگان مجلس ششم گذاشت؛ گزينه‌اي که بعدها با ابراز ندامت شديد هم‌طيفان وي همراه شد. عبدي هم شخصاً برخلاف ادعاي خروج از حاکميت، در انتخابات 92 و 96، در حد تبليغاتچي جزء ستاد روحاني قلم‌زني کرد. با اين اوصاف بايد بر عبدي گفت سياستمدار فقط خودت؛ بقيه اداي سياستمداري درمي‌آورند!؟

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar