رسالت/ « کوچه گردهاي عاقل و عاشق » عنوان سرمقاله روزنامه سردبير رسالت، مسعود پيرهادي است که مي‌توانيد آن را در ادامه بخوانيد:
 
محرم ۱۴۴۲ شايد خاص‌ترين دوره از حيث اقامه عزا در زمانه‌اي باشد که مردم و زمامداراني دلباخته و عاشق اباعبدالله عليه‌السلام دارد، اما با اين وجود، نمي‌توانند در صفوف بهم‌فشرده پرشور و مطابق روال سابق، عزاداري کنند.
 در اين وضعيت چند حالت متصور است؛ برخي «ما ذاق من طعم الفقه شيئا» ذره‌اي از طعم فقه و فهم عميق، نچشيده‌اند و بهره‌اي نبرده‌اند؛ شايد علي‌الظاهر شور داشته باشند، اما از شعور حسيني چيزي نمي‌دانند و ضرروخطر معتنابه را در گوشه‌اي وانهاده‌اند و خود را نه مسئول نسبت به جان خويشتن مي‌دانند نه سايرين؛ در نتيجه اصرار بر سبک سنتي عزاداري بدون رعايت هيچ‌گونه احتياط عقلايي، آن هم در شرايطي که به‌هيچ‌وجه مصلحت نيست دارند. در وضعيتي که کارزار نابرابر تبليغاتي برپاست و دشمنان مي‌خواهند ناجوانمردانه انگشت اتهام را در زمينه کرونا به سمت هيئت و هيئتي‌ها ببرند، بايد به بهترين وجه، از مواضع تهمت اجتناب کرد.از  قضا تهديد پيش آمده بايد به بهترين فرصت تبديل شود و اجتماعات مؤمنانه را که به فراخور موقعيت، تراکم کم‌تري دارد
 به عنوان نماد امتزاج‌يافته عقل و عشق معرفي کرد و الگويي براي زيست اجتماعي در ساير برهه‌ها نيز معرفي شود. 
 شهيد و جلاد با کوچک‌ترين اشتباهات جابه‌جا مي‌شوند. هيئتي‌ها همان جهادگراني هستند که در سيل و زلزله و همين کرونا به کمک سيل‌زدگان و زلزله‌زدگان و کادردرماني مي‌شتابند.
گروه ديگر، به اهميت و رعايت دستورالعمل‌هاي بهداشتي در اين ايام وقوف دارند اما درگير گله و شکايت از عمرو و زيد شدند و فرصت ابتکار و نوآوري در اين مسير را از خود گرفتند و نهايتا در گوشه‌اي يک مراسم با رعايت دستورالعمل‌ها برگزار مي‌کنند که صدالبته مثاب و مأجورند.
اما دسته سوم با تدبير، خلاقيت و خلوص کامل، وقت و توان خود را در عرضه بديع اقامه عزا متناسب با شرايط کرونايي مصروف داشتند و تحسين همگان را برانگيختند. کوچه‌گردي کردند هم عاقلانه و هم عاشقانه؛ کوچه به کوچه و خيابان به خيابان مانند طبيب دوار بطبه، اين‌بار آنان سراغ مبتلايان به عشق حسيني را گرفتند و با سوز نواي خود، داغ دل عشاق اباعبدالله را تسکين دادند. حالا ديگر تمام شهروکشور حسينيه مي‌شود و نور خدا نه اين‌که خاموش نمي‌شود بلکه تتميم آن به چشم همگان ديده مي‌شود.
محمود کريمي شايد سرشناس‌ترين مداح کشور باشد؛ حتما اگر اراده مي‌کرد، بزرگ‌ترين مکان مناسب با همين دستورالعمل‌هاي آن‌به‌آن تغييريافته ستاد ملي مبارزه باکرونا هم در اختيارش گذاشته مي‌شد؛ اما کنار وانت، پياده راه مي‌رود و عشق‌و عقل، شوروشعور و نگاه تراز يک مداح انقلابي را فرياد مي‌زند.
مهدي رسولي و خيلي از مداحان بزرگوار ديگر نيز کوچه‌گردي مي‌کنند و اين تواضع‌ لله، رفعتي براي آنان رقم مي‌زند که بلنداي آن را زمينيان درک نخواهند کرد.
محرم امسال به لطف و عنايت حضرت صديقه طاهره ‌(س) و حضرت بقيةالله (عج) که صاحب عزاي اصلي اباعبدالله (ع) هستند، پررونق‌تر و خالصانه‌تر برگزار خواهد شد و در تاريخ اين مرزوبوم ثبت و ضبط مي‌شود که حقيقتا ما ملت امام حسينيم.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar