سياست روز/« قدرت نظامي، امنيت ملي » عنوان سرمقاله روزنامه سياست روز به قلم سياوش کاوياني است که مي‌توانيد آن را در ادامه بخوانيد:

دستاوردهاي نظامي و دفاعي جمهوري اسلامي ايران بايد به رخ دشمنان کشيده شود، تا «سنبه» پرزور نباشد، دشمن ماست‌ها را کيسه نخواهد کرد. در روز صنعت دفاعي جمهوري اسلامي ايران، دستاوردهاي تازه اي در زمينه موشکي و ساخت موتور توربوست رونمايي شد. تاکنون نيز پيشرفت‌هاي نظامي و دفاعي ايران بوده است که توانسته از تهديدات نظامي دشمنان بکاهد و آنها را از فکر حمله نظامي به جمهوري اسلامي برحذر بدارد، اگر ايران گام‌هاي بزرگي در راه پيشرفت و اقتدار نظامي و دفاعي که اکنون عليه دشمنان تبديل به سياست بازدارندگي شده است برخوردار نبود، آمريکا، رژيم صهيونيستي و حتي کوچکترين رژيم‌هاي عربي منطقه که اکنون در حال عادي سازي روابط خود با رژيم اسرائيل هستند، عليه جمهوري اسلامي دست به اقدام نظامي مي‌زدند. رونمايي و اعلام رسانه اي گسترده اي که براي نشان دادن تنها بخشي از توانمندي‌هاي دفاعي و تهاجمي نيروهاي مسلح جمهوري اسلامي ايران انجام مي‌شود، در راستاي بازدارندگي مقابل تهديدات دشمنان است و دلگرمي به دوستان و همپيمانان ايران به ويژه جبهه مقاومت که اکنون در لبنان، فلسطين، سوريه، عراق و يمن در خط مقدم جبهه در حال مقاومت هستند. 
به نظر مي‌رسد هنوز در کشور افرادي با جريان‌هايي ديده مي‌شوند که اعتقادي به اقتدار نظامي نداشته باشند، همان دست افراد و جريان‌هايي که بارها در سخنان و مواضع خود شبهه ايجاد مي‌کردند و مي‌گفتند ايران چرا بايد در سوريه و عراق حضور نظامي داشته باشد و با شعار نه عزه نه لبنان وارد ميدان شدند تا افکار عمومي را تحت تاثير تفکرات غلط خود قرار دهند، اما مردم با آنها همراهي نکردند. آيا آن‌هايي که شعار... جانم فداي ايران را سر مي‌دادند، اگر گروه‌هاي تروريستي تکفيري وهابي داعش به مرزهاي ايران اسلامي رسيده بودند، حاضر به جنگ با آنها مي‌شدند؟! البته به زبان شايد آسان باشد اما در عمل نمي‌توان چنين انتظاري از اين تفکر داشت. 
جمهوري اسلامي ايران بيش از ۴۰ سال است که تحت تحريم‌هاي اقتصادي، نظامي و تهديدات دشمنان ايستادگي کرده و اکنون با مقاومت فعال خود توانسته است معادلات دشمنان را به هم بريزد. ديپلماسي نظامي ايران در چند سال گذشته به ويژه در دوراني که سردار سپهبد شهيد قاسم سليماني نقشي فعال و تاثيرگذار در بحران غرب آسيا داشت، توانست همه برنامه‌هايي که آمريکا، اروپا، رژيم صهيونيستي و رژيم‌هاي عربي منطقه تدارک ديده بودند، خنثي کند. آيا ديپلماسي مطلق، بدون نقش آفريني نيروهاي مسلح مي‌توانست دستاورد بزرگي چون نجات سوريه و عراق از نابودي به دست مثلث غربي ـ عبري ـ عربي داشته باشد؟ 
دست برتر ايران در منطقه که به واسطه حضور و نقش نيروهاي مسلح جمهوري اسلامي در سوريه و عراق و حمايت از حزب الله لبنان، به دست آمده است، دستاورد ديپلماتيک نيست بلکه دستاورد دکترين نظامي جمهوري اسلامي در منطقه است. اگر يمن از همان آغاز حملات نيروهاي سعودي و اماراتي، از سوي ايران حمايت شده بود، يقين بدانيد که شرايط اين کشور بسيار متفاوت تر از حال بود. يمن اکنون به تنهايي مقابل حجم بزرگي از حملات ارتش سعودي و امارات مقاومت مي‌کند و تنها امتيازي که مردم، ارتش و انصار الله يمن دارند، اين است که با آرمان‌هاي انقلاب اسلامي آشنا شده و آنها را در مسير انقلاب خود به کار گرفته اند و مقاومت را تنها راه پيروزي بر دشمن مي‌دانند، مقاومتي که جمهوري اسلامي ايران آن را در ميان مردم مسلمان منطقه رواج داده و مي‌رود تا همه گير شود. 
دشمن بايد دستاوردها و توانمندي‌هاي نظامي، دفاعي و تهاجمي نيروهاي مسلح جمهوري اسلامي‌ايران را با چشمان خود ببيند و اگر در مواقعي لازم بود، طعم آنها را بچشد، زماني که موشک بالستيک نيروي هوافضاي سپاه پاسداران پايگاه آمريکايي عين الاسد در عراق را با خاک يکسان کرد، آمريکايي‌ها پي بردند که جمهوري اسلامي در پاسخ قاطع جدي است و کوچکترين ترديدي به خود راه نمي‌دهد. هر چند ما به ازاي ترور سردار رشيد ايران اسلامي حاج قاسم سليماني، آنگونه که رهبر معظم انقلاب و فرماندهان ارشد نيروي نظامي نيز تاکيد کرده اند، موشکباران عين الاسد نيست و انتقام واقعي و قطعي در راه است. 
دشمنان جمهوري اسلامي، سلاح‌هاي خود را در منطقه به رخ ايران مي‌کشند، ناوهاي هواپيمابر خود را در خليج فارس به حرکت درمي‌آورند و به هواپيماهاي جنگنده مدرن مي‌نازند تا ايران را مرعوب کنند، در مقابل چنين رفتارهايي، بايد هم نيروهاي مسلح جمهوري اسلامي، تنها بخشي از تسليحات و تجهيزات نظامي خود را به دشمنان نشان دهند تا بدانند که ايران دست خالي نيست و قدرت نظامي جمهوري اسلامي اکنون از دفاعي به بازدارندگي ارتقاء يافته و مي‌تواند دشمن را در دورترين نقطه نيز هدف قرار دهد. قدرت نظامي ايران، افتخار ملي و باعث امنيت ملي کشور است که مي‌تواند ايران اسلامي را از هرگزندي دور بدارد و دشمن را پشيمان کند.


به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar