کيهان/متن پيش رو در کيهان منتشر شده و انتشار آن به معني تاييد تمام يا بخشي از آن نيست

سخنگوي حزب‌ کارگزاران تصريح کرد اگر ولايت‌فقيه نبود، امنيت کشور در منطقه پرآشوب حفظ نمي‌شد.
حسين مرعشي در گفت‌وگو با روزنامه همشهري، با بيان اين که نظراتش تفاوت‌هايي با اصلاح‌طلبان دارد، افزود: در جمهوري اسلامي در کلان نظام و در رهبري نظام سيستمي به نام ولايت‌فقيه مستقر است. پيش از هر چيزي دوستان اصلاح طلب امروزي ما در دوران امام اين سيستم را مستقر کردند و دوستان اصولگرايمان نيز در اين 30 سال اخير بعد از رهبري حضرت آيت‌الله‌خامنه‌اي اين سيستم را تقويت کردند. 
وي افزود: يکي از مهم‌ترين دستاوردهاي استقرار ولايت‌فقيه در کشور امنيت ايران است، يعني واقعا اگر قدرتي به نام ولايت‌فقيه و هدايت‌هاي ولايت فقيه نبود ما نمي‌توانسيم در منطقه‌اي که بسيار متشنج است، به حفظ تماميت ارزي و امنيت ايران اميدوار و مطمئن باشيم. يک دستاورد ديگر، در حوزه سياست‌هاي منطقه‌اي و بين‌المللي ايران حفظ استقلال ايران است؛ يعني از نقطه‌اي که روزگاري سران پيروز جنگ جهاني دوم مي‌آمدند در کنفرانس ايران مي‌نشستند، پادشاه ايران را تبعيد مي‌کردند و بايد سياستمداري مثل فروغي پيدا مي‌شد تا رايزني کند و محمدرضا را به جاي پدر بنشاند - آن هم با خفت بي‌سابقه‌اي که کف ماشين پنهانش مي‌کردند تا به دور از چشم مأموران انگليسي براي سوگند به مجلس برود- به نقطه‌اي رسيده‌ايم که رئيس‌جمهور آمريکا مي‌گويد ايران مي‌خواهد در انتخابات آمريکا دخالت کند! اين استقلال ايران مرهون يک قدرت مرکزي به نام ولايت‌فقيه است.
مرعشي همچنين گفت: مهم‌ترين مسئله‌اي که ما بايد به‌دنبالش باشيم اين است که آيا مي‌توانيم مسائلمان را با بالاترين سطح رهبري نظام هماهنگ کنيم؟ اگر هماهنگ کنيم مي‌توانيم موفق باشيم.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar