نورنيوز/ متن پيش رو در نورنيوز منتشر شده و انتشار آن به معني تاييد تمام يا بخشي از آن نيست

برخي اخبار اوليه حاکي است که تعدادي از کارگزاري‌ها و سهامداران حقوقي بزرگ با دست زدن به سفته‌بازي و ايجاد فضاي رواني براي کاهش صف‌هاي خريد، موجب تقويت روند کاهش ارزش سهام در بازار سرمايه شده‌اند.

در پي تداوم ريزش سهام در بورس، يک منبع مطلع به «نورنيوز» گفت: برخي اخبار دريافت شده حاکي است که تعدادي از کارگزاري‌ها و سهامداران حقوقي در چند روز گذشته با ايفاي نقش مخرب، موجب تقويت فضاي رواني منفي و تداوم ريزش سهام در بازار سرمايه شده‌اند.

او اظهارداشت: بر اساس خبرهايي که قطعيت آن در دست بررسي است، تعدادي از کارگزاري‌ها با سوء استفاده از شرايط ايجاد شده در بازار سرمايه، سهامداران پر قدرت را از خريد منصرف و به آنها تاکيد کرده‌اند که با قرار نگرفتن در صف خريد به پايين آمدن شاخص کمک کنند.

اين منبع مطلع اظهار داشت: کارگزاري‌هايي که گفته مي‌شود مبادرت به اين اقدام کرده‌اند به مشتريانشان گفته‌اند که با تداوم روند کاهش ارزش سهام، به زودي مي‌توانند با خريد سهام ارزان سود قابل ملاحظه‌اي را کسب کنند.

او همچنين از گزارش‌هايي که در خصوص سفته‌بازي برخي سهامداران حقوقي در بازار سرمايه دريافت شده خبر داد و گفت: گفته مي‌شود اين گروه از سهامداران نيز با انجام سفته‌بازي براي تداوم کاهش ارزش سهام در بازار سرمايه تلاش کرده‌اند.

اين مقام مطلع افزود: بر اساس گزارش‌هاي در حال بررسي، برخي از سهامداران حقوقي بزرگ که اخيرا تصميماتي براي تقويت نقش آنها در حوزه متعادل‌سازي بازار اتخاذ شده، با استفاده از روش‌هاي سفته‌بازي به دنبال پايين آوردن ارزش شاخص هستند تا در روزهاي آينده بتوانند سهام ارزان را مجددا خريداري کنند.

اين مقام مطلع از ورود دستگاه‌هاي نظارتي براي بررسي دقيق‌تر و صحت‌سنجي اخبار دريافت شده و همچنين جلوگيري از اقدامات لطمه زننده به ثبات بازار خبر داد و اظهار داشت: سهامداران، به ويژه گروه‌هايي که با سرمايه‌هاي خرد وارد بازار شده‌اند بايد ضمن اجتناب از رفتارهاي هيجاني در خريد و فروش سهام، براي بهره‌گيري از منافع بازار سرمايه برنامه ميان مدت داشته باشند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar