کيهان/  متن پيش رو در کيهان منتشر شده و انتشار آن به معني تاييد تمام يا بخشي از آن نيست
يک نشريه زنجيره‌اي در اقدامي عجيب، از رفتار حقيرانه رئيس‌جمهور صربستان در مقابل ترامپ تمجيد کرد.
مجله صدا که در اختيار کارگزاران بود و مدتي است به حزب اتحاد ملت (جايگزين حزب منحله مشارکت) واگذار شده، درباره تحقير رئيس‌جمهور صربستان توسط ترامپ نوشت: هفته گذشته صفحه اول روزنامه‌هاي جناح راست (!؟) و کانال‌هاي افسران جنگ نرم پر شده بود از عکس رئيس‌جمهور صربستان در ديدار با دونالد ترامپ در کاخ سفيد. راست گرايان ايراني نوشتند و تيتر زدند عکسي که ترامپ از مذاکره و مذاکره‌کننده مي‌پسندد، اين است: همچون برّه‌اي در مذبح و برده‌اي در مسلخ.
اين نشريه مي‌افزايد: آيا اقداماتي از جنس کنش رئيس‌جمهور صربستان را بايد مايه شرمساري او دانست؟ فرض کنيم سياستمدار صرب همچون متهمي در اتاق بازجويي و حتي يک برده در مقابل همتاي آمريکايي خود نشسته است؛ اگر منافع صربستان چنين اقتضايي کند، بايد اقدام رئيس‌جمهور اين کشور را تمسخر کرد يا بايد آن را عقلانيتي سياسي خواند؟! ووچيچ در بلندمدت سياستمداري خواهد بود سرافراز و متعهد به منافع ملي، حتي اگر در کوتاه‌مدت بي‌هنران مدعي، او را به باد تمسخر گيرند!
اين نوشته آميخته با حقارت در حالي است که اولا حفظ حرمت طرف مذاکره‌کننده ربطي به چپ و راست در ايران ندارد و قاعده‌اي جهاني است که فقط مستکبراني مانند ترامپ آن را زير پا مي‌گذارند. و عجيب اينکه در اين فقره، گروهکي‌هاي مشارکت در لباس مجيزگويي و توجيه اقدام رذيلانه ترامپ درآمده‌اند. آنها مزدور ترامپند يا نوکري اوباما را مي‌کردند يا هردو؟!
ثانيا اگر منتقدان راست محسوب مي‌شوند -که دروغ و خلاف واقع است، چرا که جريان ضدآمريکايي هستند- نشريه حامي توهين و تحقير رئيس‌جمهور آمريکا طبق تقسيم‌بندي مجعول خود، مثلا چپ به حساب مي‌آيد؟ کدام چپ؟ چپ آمريکايي دست‌ساز سرويس جاسوسي سيا که ماله‌کش سياست‌هاي آمريکا باشد؟
ثالثا کدام مذاکره‌کننده‌اي در طول تاريخ توسط طرف مذاکره مورد توهين و تحقير واقع شد و پس از آن، حقوق مردمش را به او دادند؟! ياسر عرفات؟ شاه حسين اردني؟ ملک سلمان که ترامپ او را گاو شيرده لقب داد و گفت از عربستان 450 ميليارد دلار گرفتيم و براي بقاي خود بايد بيشتر از اين بپردازند؟ نويسنده ارگان حزب اتحاد ملت کدام‌يک از اين عناصر ذلت‌پذير را الگوي خود قرار داده؟ يا اينکه پول مزدوري و يا وعده حمايت سياسي دريافت کرده‌اند؟ يا دنبال بهانه‌اي براي پناهندگي مي‌گردند و بنابراين مامور شده‌اند مرتکب خيانت حداکثري شوند؟ آيا نشنيدند که آقاي روحاني خوش‌بين به مذاکره پس از عهدشکني دولت ترامپ، مذاکره مجدد را ديوانگي خواند؟ مجانين يا آنها که خود را به ديوانگي زده‌اند، در اين حزب نفوذزده چه مي‌کنند؟

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar