نماد آخرین خبر
  1. برگزیده
تحلیل ها

فتنه سبز به زادگاه خود باز می‌گردد!

منبع
کيهان
بروزرسانی
فتنه سبز به زادگاه خود باز می‌گردد!

کيهان/متن پيش رو در کيهان منتشر شده و انتشار آن به معني تاييد تمام يا بخشي از آن نيست

حسين شريعتمداري/ ۱- در اين اظهار‌نظرها که اخيراً با نزديک شدن زمان انتخابات رياست جمهوري آمريکا از سوي مقامات بلند‌پايه اين کشور‌، مخصوصاً شخص ترامپ مطرح مي‌شود دقت کنيد؛ 
 پنج‌شنبه هفته گذشته، دونالد ترامپ در جريان يک نشست خبري در کاخ سفيد درباره تعهد خود به انتقال مسالمت‌آميز قدرت در صورت شکست وي در انتخابات گفت: «‌انتقالي 
در کار نخواهد بود بلکه تداوم رياست‌جمهوري من را خواهيم داشت»!
 باز هم از دونالد ترامپ در يک نشست خبري است: 

«ما برنده مي‌شويم. نمي‌بازيم مگر اينکه تقلب کنند. نگاه من اين‌طور است. نمي‌توانيم اجازه بدهيم تقلب کنند. کشورمان در خطر است، چون اين آدم‌ها کشورمان را نابود مي‌کنند نمي‌توانيم اجازه بدهيم اين کار را انجام بدهند»!
 و اين هم اظهار نظر ديگري از ترامپ: «در حالي که مي‌دانيم در هزاران هزار رأيي که سرنوشت متفاوتي را رقم مي‌زدند تقلب صورت گرفته احمق‌بازي در نمي‌آوريم که بگوييم، 
اوه، بياييد قدرت را انتقال دهيم»!
 «‌توماس فريد‌من» تحليلگر معروف آمريکايي با اشاره به اظهارات ترامپ که پي‌در‌پي و به هر بهانه‌اي مطرح مي‌شود، ابراز نگراني کرده و تاکيد مي‌کند که آمريکا در جريان انتخابات رياست جمهوري پيش‌روي با يک جنگ داخلي تمام‌عيار رو‌به‌رو خواهد شد.
 مقامات ارشد پنتاگون گفته‌اند نگرانند در صورت ايجاد ناآرامي‌هاي داخلي بعد از انتخابات رياست‌جمهوري، ترامپ ارتش را براي سرکوب وارد خيابان‌ها کند! 
 ژنرال «مارک الکساندر ميلي» رئيس ‌ستاد مشترک ارتش آمريکا در واکنش به نگراني شديد کنگره از تصميم ترامپ و احتمال بروز جنگ داخلي، نامه‌اي به کنگره فرستاد و در آن تصريح کرد: «‌ارتش آمريکا مصمم است نقشي در حل و فصل اختلافات و مناقشات انتخاباتي نداشته باشد».
۲- سخن ترامپ که بارها بر آن تاکيد ورزيده و همه روزه نيز آن را تکرار مي‌کند، اين است که اگر در انتخابات رياست‌جمهوري راي نياورد و پيروز نشود، حتماً تقلب صورت گرفته است و او براي مقابله با آن -بخوانيد مقابله با رأي مردم- ارتش را به ميدان آورده و جنگ داخلي به راه مي‌اندازد!
اين سخن ترامپ و راهي که در پيش گرفته است براي شما آشنا نيست؟! دقيقاً همان مسيري است که رهبران و اصحاب فتنه آمريکايي- اسرائيلي ۸۸ در پيش گرفته و دنبال کرده بودند. نامزد فتنه‌گران قبل از آنکه شمارش آراء آغاز شود اعلام کرد پيروز انتخابات است! و قبل از انتخابات هم از جانب همان طيف اعلام شده بود اگر موسوي راي نياورد، مردم به خيابان‌ها بريزند! و... کيهان که فرمول ديکته‌شده به فتنه‌گران را دنبال مي‌کرد و تمامي مراحل فتنه حتي انتخاب رنگ را پيش‌بيني کرده بود، روز ۲۰ خرداد ۸۸، يعني ۲ روز قبل از انتخابات، تيتر يک صفحه اول خود را به اين هشدار اختصاص داد «اين هشدار را جدي بگيريد؛ آخرين پرده سناريوي افراطيون، آشوب پس از شکست». چه شباهتي؟! گفتني است فتنه‌گران ۸۸ در اجراي دستورالعملي که به آنها ديکته شده بود کوتاهي نکردند ولي اسلام و ايران و مردم آن را نشناخته بودند و...
۳- اين روزها، آمريکا و متحدانش در لبه همان چاهي قرار گرفته‌اند که سال ۸۸ براي ايران اسلامي حفر کرده بودند و همه توان خود را به ميدان آورده بودند تا اسلام و جمهوريت نظام را در آن ‌انداخته و از ميان بردارند. حالا فتنه سبز به زادگاه خود بازگشته و مي‌رود تا آتش فتنه‌اي را که براي ايران اسلامي تدارک ديده و ناکام مانده بود، به جان طراحان اصلي آن بيندازد... و چه حکيمانه و اميد‌آفرين است کلام خداوند تبارک و تعالي «وَمَکَروا وَمَکَرَ اللهُ وَاللهُ خَيرُ الماکِرينَ». 

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره